iOS 16.2’nin ne zaman çıkacağı belli oldu! İşte tarih

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için iOS 16.1 sürümünü yayınladı. Üzerinden kısa zaman geçtikten hemen sonra da telefonlar …

iOS 16.2’nin ne zaman çıkacağı belli oldu! İşte tarih

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için iOS 16.1 sürümünü yayınladı. Üzerinden kısa zaman geçtikten hemen sonra da telefonlar için iOS 16.2 Beta, tabletler için de iPadOS 16.2 Beta güncellemesini sundu. Güncellemelerin test sürümünde ortaya çıkan özellikler, birçok kişi tarafından beğenildi. Çünkü ön plana çıkan ikisi, şirketin Haziran ayında yaptığı WWDC etkinliğinde tanıtılmıştı. Bugün Bloomberg’den Apple analisti Mark Gurman, iOS 16.2 güncellemesinin çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Hatta iOS 16.3 güncellemesinin de ne zaman çıkacağını paylaştı. Peki güncellemeler ne zaman çıkacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemesi, Aralık ayında yayınlanacak!

Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 güncellemesinin çıkış tarihi için Aralık ayının ortalarını işaret etti. Ünlü analist, ek olarak Apple’ın iOS 16.3 güncellemesini de Şubat başı ile Mart başı arasında yayınlanacağını açıkladı.

iOS 16.2 Beta güncellemesi test kullanıcılarına başlıca Freeform uygulamasını sunarken iPadOS 16.2 Beta güncellemesi de Stage Manager özelliğini sunuyor. Freeform uygulaması; kullanıcıların not tutmasına, eskiz çizmesine ve daha birçok işleve olanak sağlıyor. Yani uygulama, bir anlamda geleceği cihazlarda beyaz tahta görevi görecek. Akıllı telefonlar ve tabletlerde yer alacak uygulamanın özellikler iPad kullanıcıları tarafından oldukça tercih edileceği bekleniyor.

iPadOS 16.2 Beta sürümünde yer alan Stage Manager özelliği ise çoklu görev yönetme ve düzenlemede işe yarayacak. MacBook’larda hali hazırda kullanılan fonksiyon, kullanıcıların sıralanmış pencereleri gruplara ayırmasını ve ayrılan grupların kendi aralarında pencere değişimi yapmasını sağlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası