SonTakip

Apple Music\’ten 3. Parti Uygulamalara Destek

Apple Music, geliştiriciler için yeni ve güzel haberler yayınladı. Geliştiriciler için gelir modeli bile oluşturulan Apple Music detayları haberimizde.

Apple Music, özellikle Spotify’ın en büyük rakiplerinden. Ve Apple Music, yapılmayanı yaparak üçüncü parti uygulamalara destek vermeye başladı.

Yeni API yayımlandı

iTunes’un kendi sitesinde yer alan bilgilere göre, iOS 9.3 için Apple Music API yayınlandı. Apple Music API, geliştiricilerin Apple Music’in üyeleri için oynatma ve diğer seçenekleri kontrol edebilmesini sağlıyor. Bunun yanında geliştiriciler için yeni özellikler de getirildi.

Geliştiricilerin bilgileri genişledi

Örneğin, geliştiriciler kullanıcının üye olup olmadığını, kullanıcılarının hesaplarının hangi ülke tabanlı olduklarını görebiliyorken, oynatma listesi düzenlemelerini yapabiliyor ya da şarkı ID’sine göre bir sonraki şarkının ne olacağını seçebiliyorlar.

Apple Music geliştiricileri için yayımlanan API için Apple’ın öngördüğü bazı kısıtlamalar ve kurallar da bulunuyor.

Gelir modeli tasarlandı

Çin, Japonya ve Rusya’nın da bulunduğu 113 ülkede hizmet veren Apple Music, ayrıca affiliate yani komisyoncu programı da sunuyor.

Geliştiricilerin kendi uygulamalarının kullanıcıları eğer Apple Music üyesi iseler, geliştiricilerin bu programa katılma şansı da bulunuyor.

Eğer kullanıcınız, Apple Music üyesi değilse onun üye olmasını sağlayabilirsiniz. Komisyoncu programlarında gelir elde edebilmenin tek yolu, kaydolan kullanıcının Premium üyelik için deneme sürecini başlatması olacak.

 

 

Kaynak: Apple Music’ten 3. Parti Uygulamalara Destek

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası