Instagram çöktü! Twitter’da gündem oldu

Instagram, Facebook ve WhatsApp çöktü. Gece 12 sularında Instagram’a girmek isteyen kullanıcılar ”Maalesef bir şeyler ters gitti. Elimizden …

Instagram çöktü! Twitter’da gündem oldu

Instagram, Facebook ve WhatsApp çöktü. Gece 12 sularında Instagram’a girmek isteyen kullanıcılar ”Maalesef bir şeyler ters gitti. Elimizden geldiği kadar hızlı şekilde düzeltmeye çalışıyoruz.” açıklamasıyla karşılaştı. Diğer yandan bu durum Twitter’da gündem oldu.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sorun çözüme kavuştu. Kesinti birkaç saat sürdü. Facebook servislerine şu an erişim sorunu yok.

Instagram, Facebook ve WhatsApp çöktü! Şikayetler Twitter’da yankı buldu

Facebook servislerindeki arıza, birçok kullanıcıyı etkiledi. DownDedector‘a 00.30‘da birçok kişi teknik sorunu bildirdi. Diğer yandan Twitter’daki kullanıcılar da konu hakkında paylaşım yaptı.

Instagram çöktü ve Twitter’da #instagramdown hashtagi ile yaklaşık 80 bin paylaşım geldi. Şikayetlerin yanı sıra kullanıcılar konu ile alakalı komik paylaşımlar yaptı. Öne çıkan paylaşımları aşağıda görebilirsiniz.

Facebook’ta yaşanan ilk büyük ‘teknik sorun’ değil

Facebook, Instagram ve WhatsApp çöktü şikayetlerini ilk kez görmüyoruz. Benzer bir arızayı 19 Mart‘ta yaşadık. Tüm Facebook servisleri çökmüştü ve birçok kullanıcı DownDedector’a durumu bildirmişti. Ancak 19 Mart’ta DownDedector raporlarının sayısı bugünkü kadar fazla değildi.

Diğer yandan teknik aksaklıkla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konu hakkında Facebook’un ilerleyen saatlerde bir açıklama yapabilir.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası