SonTakip

Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi

Twitter haziran ayında iOS kullanıcıları için sesli tweetleri kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli …

Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi

Twitter haziran ayında iOS kullanıcıları için sesli tweetleri kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli mesaj kaydetmesine ve göndermesine izin verme fikrini deniyor. Bu noktada mesajlaşma uygulamalarında aktif olarak kullanılan ve pek çok sosyal ağda da kullanılan bu özellik Twitter için de gelebilir. Twitter sesli DM özelliği test ediliyor.

Twitter sesli DM özelliği ilk olarak Brezilya’da 

Bilindiği kadarıyla yeni test edilen özellik ilk olarak Brezilya’daki kullanıcılara sunulacak. Twitter, ‘’İnsanların kendilerini Twitter’da hem halka açık hem de özel olarak sohbetlerde nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz.’’ diyor ve bu noktada özelliği kullanıcılara kısa sürede sunmak istiyor.

Bu özellik , ilk olarak birkaç hafta önce Matt Navarra tarafından test aşamasında olduğu paylaşılarak duyurulmuştu. Daha sonra yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından Twitter kodunda bulunmasının ardından Ağustos ayından bu yana söylentilerde bu özellik ortaya çıktı.

Belirtildiği gibi, sesli mesajlar 20 saniye uzunluğunda kısıtlanmış olacak ve alınan mesajları kontrol etmek için basit bir oynat / duraklat düğmesine yer verilecek. Twitter ekibi, sesli mesaj göndermeyi Twitter sohbetlerinin daha doğal bir parçası haline getirmek için tasarladığını söylüyor. Ayrıca, bu özelliğin getireceği kaçınılmaz kötüye kullanım için bir mesaj bildirme özelliği de bulunuyor.

Bütün kullanıcılar için sunulup sunulmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası