Honda CR-V motor sorunu ile can sıkacak!

Honda CR-V motor sorunu ile can sıkacak!

Honda‘nın popüler modellerinden CR-V, can sıkan bir problemle gündeme geldi. Honda CR-V motor sorunu nedeniyle yakıt ile yağı karıştırabiliyor.

1.5 litrelik benzinli motorlarda tespit edilen bu sorun nedeniyle Honda, CR-V modellerini geri çağırabilir!

Honda CR-V motor sorunu ile gündemde!

2017 yılından itibaren üretilmiş 1.5 litrelik benzinli motora sahip bütün CR-V modellerini etkileyen bu motor sorunu nedeniyle Honda‘nın başı ağrıyacak gibi gözüküyor.

İlk olarak Amerika’da tespit edilen bu problemin sonrasında Çin ve dünyanın diğer ülkelerinde de tespit edilmesi sonrası inceleme başlatan Honda, durumla ilgili değerlendirmesini henüz tamamlamış durumda değil.

Ülkemizde sadece 1.6 dizel motor opsiyonu ile satışta olan Honda CR-V, bu motor opsiyonu nedeniyle bu problemden etkilenmiyor gibi gözüküyor. Fakat Honda‘nın değerlendirmesi sonucunda, bu motorda da herhangi bir arıza tespit edilme riski mevcut.

Özellikle soğuk bölgelerde daha sık karşılaşılan bu motor sorununun ülkemizdeki Honda kullanıcılarını daha çok ilgilendiren kısmı ise, aynı motorun Honda‘nın efsanesi olan Civic modelinde de kullanılıyor oluşu.

Eğer Honda, problemin motor kaynaklı olduğuna hükmeder ise, 1.5 litrelik benzinli Civic modellerinin de geri çağrılma ihtimali doğabilir.

 

https://shiftdelete.net/honda-cr-v-motor-sorunu-can-sikacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası