SonTakip

Elon Musk’tan Türkiye’ye Supercharger müjdesi!

Hatırlayacağınız üzere Elon Musk Tesla’nın, dünya genelinde bulunan Supercharger istasyonlarının sayısını iki katına çıkartılacağını müjdelemişti. Şimdi ise söz konusu istasyonların Türkiye dahil olmak üzere, Avrupa’nın birçok kentine inşa edileceği duyuruldu. İşte, detaylar!

Tesla’nın otomatik pilotu zincirleme kazayı önledi!

Son dönemlerde karışmış olduğu ölümlü kazalarla gündeme gelen Tesla otomatik pilot, bu sefer ise önlemiş olduğu kaza ile gündemimizde. İşte, detaylar!

Elon Musk’tan Türkiye’ye Supercharger müjdesi!

Söz konusu bu durum ile ilgili Twitter üzerinde bir takım açıklamalarda bulunan Elon Musk, Avrupa’daki Tesla kullanıcılarına müjdeli haberi verdi.

Yapmış olduğu duyuruyla Musk, Avrupa’daki Supercharger istasyonlarının 2019 yılından itibaren yüzde 100‘ü kapsayacak şekilde artırılacağını müjdeledi.

İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye kadar uzayacak olan Supercharger istasyonları ile birlikte Avrupa’nın birçok yerindeki Tesla kullanıcılarının vu hizmetten yararlanması sağlanacak.

Söz konusu bu gelişme hakkında bir değerlendirmede bulunacak olursak, hatırlayacağınız üzere bir dönem ABD ve Türkiye arasında yaşanılan kriz sonrasında Tesla Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı almıştı.

Yes. Supercharger coverage will extend to 100% of Europe next year. From Ireland to Kiev, from Norway to Turkey. https://t.co/7FQZgLCTVJ

— Elon Musk (@elonmusk) December 26, 2018

Yaşanılan diplomatik kriz ile birlikte ABD’den ithal edilen otomobillere ek vergi konulması, ABD çıkışlı otomobillerin ülkemizde ciddi oranda pahalı hale gelmesine neden olmuştu. Bu gelişmelerin doğrultusunda Tesla Motors, Türkiye  olan yatırımını askıya almıştı.

Tesla Türkiye’ye olan yatırımlarını yeniden başlatabilir!

Fakat, bugünkü gelişmeyle birlikte Tesla Motors‘un önümüzdeki yıl ülkemizde yeniden faaliyete geçeceğini tahmin etmekteyiz.

Henüz söz, konusu bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Elon Musk‘un bugün yapmış olduğu açıklamaların, ilerleyen zaman içerisinde yaşanılacak olan gelişmelerin habercisi olduğu tahmin ediliyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/elon-musk-tan-turkiye-ye-supercharger-mujdesi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası