Google yeni akıllı saati için hiç zaman kaybetmiyor!

Google, akıllı saat pazarındaki yerini sağlamlaştırmak için yeni nesil Pixel Watch modelini kısa sürede tanıtacak.

Google yeni akıllı saati için hiç zaman kaybetmiyor!

Bazı markalar akıllı saat modellerini iki yıllık bir döngüde güncellenirken, Samsung ve Apple gibi şirketler ise giyilebilir cihazları yıllık olarak yeniliyor. Geçtiğimiz ekim ayında Pixel Watch modelini tanıtan Google da Apple ve Samsung’un yolunu izleyecek gibi görünüyor.

Google Pixel Watch 2 modeli ekim ayında tanıtılacak

Son gelen bilgilere göre Google, Pixel Watch 2 modelini Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modelleri ile birlikte önümüzdeki ekim ayında tanıtacak. İlk akıllı saat modeli beklentileri karşılamayı başaran şirket, yeni nesil ile birlikte çok daha verimli bir ürün ortaya koymak istiyor.

Google Pixel Watch ilk neslinde Samsung Exynos 9110 işlemcisine ev sahipliği yapıyor. Pixel Watch, 10 nm’lik eski bir üretim teknolojisine sahip olan bu işlemci ile 1 tam günlük kullanım sunuyor. Akıllı saatin, 4 nm üretim sürecinden geçen Snapdragon W5+ Gen 1 donatılması beklenirken, böylelikle çok daha verimli olacağı öngörülüyor.

Yeni nesil işlemci ile birlikte Google’ın akıllı saatinden daha üzün kullanım ömrü bekleyebiliriz. Ancak Google’ın bu konuda herhangi bir tasarrufunun olup olmadığını ise henüz bilmiyoruz. Bu durum özellikle saati yoğun bir şekilde kullanan kişileri mutlu edecektir.

Tasarım cephesinde ise Google’ın çıkıntılı ekran tasarımını kullanmaya devam etmesi bekleniyor. Diğer yandan ilk nesilde belki de en çok eleştirilen konu olan ekran çerçevelerinin kalınlığı ise muhtemelen incelecektir. Kayış tasarımında ise herhangi bir değişiklik olması beklenmiyor.

Pixel Watch ile akıllı saat pazarına hızlı bir giriş yapan Google, Pixel Watch 2 ile iddiasını artırma hedefinde. Yeni nesil akıllı saat hakkında ilerleyen günlerde daha fazla bilgiye ulaşmayı planlıyor. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası