SonTakip

Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi!

Qualcomm Snapdragon X24 4G LTE modem, 2Gbps hızına sunduğu destek ile dünyada bir ilk. İşte, 5G için önemli bir adım olan Gigabit LTE modemin detayları.

Dünyanın ilk 2Gbps LTE modemi!

Qualcomm tarafından Snapdragon X24 4G LTE modemin duyurusu gerçekleştirildi. Dünyanın 2Gbps hızına destek sağlayan ilk modemi olan Snapdragon X24, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve 1.2Gbps hızına destek sunan Snapdragon X20 modeline ciddi fark atıyor.

Qualcomm Snapdragon X24 4G LTE modem neler sunuyor?

Gigabit LTE modem, mobil endüstri için önemli bir kilometre taşı olmasıyla dikkat çekiyor. Modem, gelişmiş mobil geniş bant ve 2019’da hayata geçirilmesi beklenilen ticari 5G şebekeleri ile mobil cihazlar için gigabit kapsama katmanı sağlamak üzere tasarlanmış durumda.

Snapdragon X24, 4×4 ve LAA yeteneklerinin daha da genişlettirilerek kullanımı ile piyasadaki en gelişmiş 4G LTE teknolojilerini barındırıyor. Ek olarak, mobil operatörlerin spektrum varlıklarını tam olarak harekete geçirmelerine ve Gigabit LTE ağlarının kapasitesinin en üst düzeye çıkartılmasına yardımcı olunuyor. Bu anlamda mobil cihaz üreticilerinin tüketicilere 5G geleceğinin somut bir görüntüsü sunulmakta.

Yeni Kategori 20 LTE modem, 7x20MHz taşıyıcı kümeleme özelliğine ve beş taşıyıcıda maksimum 4×4 MIMO ile maksimum 20 uzamsal akışa sahip. Kısacası 360 derece video, bulut bilişim, zengin eğlence ve anında uygulamalar gibi mobil deneyimler için önemli bir gereksinim karşılanmış oluyor.

Bu modemin cihazlarda yer alması ise 2019 yılını bulacak. Şimdilik piyasada Snapdragon 845 çipset ve Snapdragon X20 modem piyasada boy gösterecek.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/dunyanin-ilk-2gbps-lte-modemi-snapdragon-x24

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası