PlayStation VR2’nin çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu!

Gelecekten insan hayatında önemli bir yere sahip olacağı düşünülen sanal gerçeklik teknolojileri, son zamanlarda oldukça popüler …

PlayStation VR2’nin çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu!

Gelecekten insan hayatında önemli bir yere sahip olacağı düşünülen sanal gerçeklik teknolojileri, son zamanlarda oldukça popüler. PlayStation’un içerisinde yer aldığı Sony, bu konuyla önemli adımlar atan şirketler arasında yer alıyor. Şirket özellikle PlayStation 5 deneyimini artıracak olan PlayStation VR2 modelinin 2023’te geleceğini söylemişti. Şimdi ise PlayStation VR2 çıkış tarihi ve fiyatı resmen belli oldu.

PlayStation VR2, 22 Şubat 2022’de çıkacak

Sony, ilk kez 2016 yılında piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik gözlüğünün yeni neslini tanıtmak için hazırlık yapıyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda yeni başlıklarla ilgili paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımda ise cihazın 2023’te çıkacağını açıkladı. Şimdi yeni bir paylaşımda VR setinin ne zaman çıkacağını resmen duyurdu.

Paylaşıma göre PlayStation VR2, 22 Şubat 2023’te piyasaya çıkacak. Yeni cihaz, sense deneleyiciler ve stereo kulaklıklara da sahip olacak. Bununla birlikte set içinde standart modelin yanı sıra PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain paketinin de satılacağı belirtildi. Bu paketin de 599 dolara satılacağı ortaya çıktı.

PlayStation VR2’nin fiyat listesi ise şu şekilde:

  • PlayStation VR2: 549,99 dolar (10 bin 221 TL+vergi)
  • PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain: 599,99 dolar (Avupa’da 649 euro)
  • PlayStation VR2 Sense denetleyici şarj istasyonu: 49,99 dolar

Yeni çıkacak olan PlayStation VR2, ilk olarak İngiltere, ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’da ön sipariş olarak alınacak. Siparişler ise direkt olarak PlayStation’ın ‘direct.playstation.com’ sitesindeki mağazadan gerçekleşecek. Diğer ülkelerde ise ön sipariş ve satış, ortaklarla birlikte halledilecek.

Tüm bunlarla birlikte şirket, PS VR2 için geliştirdikleri 11 yeni oyunla ilgili açıklama yaptı. Bunun için Sony, Crossfire: Sierra Squad, The Dark Pictures: Switch VR, The Light Brigade, Cosmonious High, Cities VR-Enhanced Edition, Search and Rescue, Hello Neighbor, Pistol Whip VR, Jurassic World Aftermath Collection, After the Fall, Zenith: The Last City ve Tentacular yapımlarını duyurdu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası