SonTakip

Samsung’un 8 yaşındaki ilk akıllı saati Android’e veda ediyor

Samsung, eski bir cihazı için verdiği desteği yakında kesecek. Şirketin Android işletim sistemli ilk akıllı saati Galaxy Gear, artık desteği …

Samsung’un 8 yaşındaki ilk akıllı saati Android’e veda ediyor

Samsung, eski bir cihazı için verdiği desteği yakında kesecek. Şirketin Android işletim sistemli ilk akıllı saati Galaxy Gear, artık desteği kesilmiş teknolojik ürünler kervanına katılacak. Fakat yine de firma, halen daha bu modeli kullananlara, yeni işletim sistemine geçmeleri konusunda şans tanıyacak.

Galaxy Gear, Galaxy Store hizmetlerinden mahrum kalacak

Samsung, kamera donanımlı akıllı saatinin 2013‘te piyasaya sürülmesinden bu yana orijinal Galaxy Gear‘daki Android uygulamalarını destekliyor. Bununla birlikte Sam Mobile’a göre Samsung, 5 Ağustos 2021‘den itibaren Galaxy Store hizmetlerini sona erdireceği için akıllı saat üzerindeki uygulamalar da desteğini yitirecek.

Samsung cihaz sahiplerini Tizen’e geçme konusunda uyardı

Samsung, Galaxy Gear sahiplerine Galaxy Store uygulamalarını almaya devam etmek için saatlerini Tizen işletim sistemine güncellemeleri gerektiğini belirtti. Tizen’e geçmek; kullanıcı verilerini kaybetmek ve bazı uygulamalar için destek sağlanmaması anlamına geliyor. Ancak Samsung, Tizen güncellemesini ilk olarak 2014 yılında yayınladı. Yani yeni işletim sistemine geçmek için oldukça vakit vardı.

Bu bildirim pek çok kullanıcıya ulaşmayabilir. Çoğu Galaxy Gear sahibi muhtemelen daha üst cihazlara geçti. Ancak hala bu akıllı saatleri kullanan varsa Tizen’e güncelleme yapma şansları bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch 4’ün fiyatı ortaya çıktı

Birkaç gün önce Samsung Galaxy Watch 4‘ün fiyatı ortaya çıkmıştı. Beklenen akıllı saat 380-400 Euro fiyat bandında satışa sunulacak. Cihaz 40mm ve 44mm boyutlarında gelecek. Ek olarak şık ve fonksiyonel özellikler de saatte yer alacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası