Google uygulaması değişti! İşte yeni hali

Google uygulaması, yeni tasarım ile kullanıcılar için kolay bir arayüz ekledi. Artık spor sonuçlarını ve daha fazlasını gösteriyor.

Google uygulaması değişti! İşte yeni hali

Google uygulaması yenilenmiş bir tasarım ile kullanıcılara sunuldu. Arama çubuğunun altında kullanıcılara günlük bilgi veren kartlarıyla “your space” (Alanınız) tasarımı baştan aşağı yenilendi. İşte Google uygulamasının yeni detayları…

Google uygulaması ana ekranındaki ‘Alanınız’ tasarımı baştan aşağı yeniledi

Google, arama çubuğunun altındaki hava durumu, hava kalitesi indeksi (AQI), spor ve diğer bilgileri gösteren kartları yeniden tasarladı. Google uygulaması ana ekranındaki yeni tasarım ile, eski ince çizgili yuvarlak dikdörtgenler yerine, daha yüksek ve sağlam bir görünüme sahip kartlar geliyor. Bu kartlar, bilgileri daha belirgin ve okunabilir hale getiriyor. Peki tam olarak neler değişti?

Yeni kartlar, eskisinden daha yüksek ve bilgiye odaklanmayı kolaylaştırıyor. Bu sayede hava durumunu, spor sonuçlarını veya finans haberlerini daha rahat takip edebileceksiniz. Ayrıca, alanın sonunda, ayarlarınıza hızlıca erişmenizi sağlayan daha büyük bir “Ayarlar” kartı bulunuyor. Yakın zamanda eklenen gün doğumu/gün batımı kartı ve alt çubuğa eklenen “Bildirimler” sekmesi, alanın daha da zenginleşmesini sağlamış.

Bu yeni tasarım, Google uygulaması 15.20+ sürümüyle birlikte kullanıma sunuldu. Eğer yeni kartları görmüyorsanız, ayarlara gidip bazı öğeleri devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirerek Keşfet akışını yenileyebilirsiniz. Bu sayede, Alanınız kısmı anında güncellenir ve en güncel tasarımla karşılaşırsınız.

Yeni tasarım, Google Now’un eski kart yapısını andırıyor ama çok daha modern ve bilgi yoğunluğu yüksek. Hava kalitesi, finans, spor etkinlikleri ve hava durumu gibi bilgiler, bulunduğunuz konuma göre güncelleniyor.

Google, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek için bu tür güncellemeler yapmaya devam ediyor. Yeni kartlar ve özellikler sayesinde, ihtiyacınız olan bilgilere hızlıca ulaşabilecek ve gününüzü daha verimli planlayabileceksiniz. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası