SonTakip

Google Maps yeni güncelleme ile Google Asistan desteğini artırdı!

Google Maps yeni güncelleme ile Google Asistan desteğini artırdı!

Google Maps, iOS ve Android uygulaması için önemli güncellemeyi getirdi. Yeni güncellemesi ile sürüş sırasındaki dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırarak daha güvenli bir ulaşım desteği verecek!

Google Maps üzerinden mesajlaşma özelliği geldi!

Google Maps Android ve iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık, Google Maps üzerinden mesajlaşabilecekler.

Google Maps daha iyi bir Google Asistan deneyimi sunacak!

Google yeni yaptığı güncellemeler ve Google I/O 2018 etkinliğinde yaptığı açıklamalarla Google Asistan uygulamasını diğer uygulamalara entegre etme konusunda önemli adımlar atacağını vurgulamıştı. Bununla birlikte uygulama için bir önceki güncellemede işletmelere mesaj atabilme özelliği ile dikkatleri üzerine toplamıştı.

Yeni Google Maps güncellemesi, sesli komut desteğini sağlayan daha renkli bir mikrofon düğmesi ve konuştuğunuzda ekranın alt kısmında oynatılan yeni bir dinleme animasyonu sunuyor. Bunlarla birlikte sesli komut desteği önemli derecede artırıldı. Tabii ki bu uygulama için sesli komut özelliği yeni bir şey değil. Fakat Google Asistan’ın bazı komutları algılamaması ve komut skalasında yeterince işlem bulunmaması kullanıcılar için büyük bir sorundu.

Örneğin yeni güncelleme sayesinde, Asistan’a sesli komutlar vermek için kullanıcılar haritalar uygulamasından çıkılmayacak. Uygulama üzerinden rahatlıkla Asistan ile iletişim kurabilecek. Bununla birlikte bir adres tarifi ararken, adresi elle girmeden Google Asistan sayesinde sesli komutlar ile arama özelliğini kullanılabilecek.

Bu özellikler sayesinde Google, sürüş esnasında kaza riskini azaltmayı ve dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırmayı planlıyor. Google Maps’in 10.4.1 son güncelleme sürümü, Google Asistan entegrasyonu ile en kararlı çalışan sürüm olduğu açıklandı. Peki, bu uygulama için istediğiniz fakat bulamadığınız özellikler nelerdir?

.related_contents_widget{float:left;width:100%}.related_contents_widget .inner{float:left;width:275px;height:233px;background:#fff}.related_contents_widget .inner a{color:#1e2020;font-size:16px;font-weight:bold;font-family:Roboto Slab,serif!important}.related_contents_widget .inner .title{display:inline-block;max-height:44px;overflow:hidden;padding:0 7px!important}TikTok uygulamasından büyük başarı!Samsung’dan 5G destekli telefon geliyor!

https://shiftdelete.net/google-maps-icin-onemli-guncelleme-geldi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası