Gmail’e yapay zeka desteği geliyor!

Gmail, yapay zeka destekli arama filtresi alıyor. Böylece eski e-postalar ve ekler arasında arama yapmak kolaylaşacak.

Gmail’e yapay zeka desteği geliyor!

Google, ürünlerini geliştirmek için yapay zekanın gücünden yararlanmaya devam ediyor. Son olarak Gmail uygulamasına makine öğrenimine dayalı yeni bir özellik ekledi. Bu destek sayesinde e-postalar ve ekler arasında arama yapmak kolaylaşacak.

Gmail, yapay zeka destekli arama alıyor

“En iyi sonuçlar” olarak adlandırılan yeni özellik, Gmail uygulamasında eski e-postalar ve ekler için yapılan aramaların doğruluğunu artırmayı amaçlıyor. Google, makine öğrenimi algoritmalarını arama filtresiyle birleştirerek kullanıcılara daha kesin arama sonuçları sağlayacak.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Gmail, makine öğrenimi desteği kazanıyor. Yeni özellik, e-posta hizmetinde daha doğru arama sonuçları sunmak için arama terimini, son e-postaları ve diğer ilgili faktörleri kullanacak. Böylece kullanıcılar da eski e-postalar arasında kaybolmayacak.

“En İyi Sonuçlar” özelliği, önümüzdeki hafta içinde Gmail kullanıcılarına sunulacak. Ancak ilk aşamada Android ve iOS uygulamalarıyla sınırlı olacağını, yani web sürümünde bu desteğin olmayacağını belirtmek gerekiyor.

“En iyi sonuçlar” isimli yenilik aslında Google’ın yapay zekaya yönelik çabalarının bir parçası. Daha önce de Google Arama’ya yapay zeka desteği sunulmuştu. Buna göre sohbet botu Bard sonuçları Arama içerisinde gösterilmeye başlandı.

Google, ayrıca yapay zekanın ürettiği sonuç için kaynak da verecek. Böylece yanlış bilginin yayılması engellenmiş olacak. Benzer bir özelliğin ChatGPT destekli Bing üzerinde kullanıcılara sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası