SonTakip

Adobe’den Arm’ler için beta müjdesi

Adobe, hem Windows hem de macOS için Photoshop Arm beta sürümlerini yayınladı. Söz konusu beta sürümleri, Microsoft Surface Pro X veya Apple’ın …

Adobe’den Arm’ler için beta müjdesi

Adobe, hem Windows hem de macOS için Photoshop Arm beta sürümlerini yayınladı. Söz konusu beta sürümleri, Microsoft Surface Pro X veya Apple’ın yeni M1 destekli MacBook Pro, MacBook Air ve Mac gibi aygıtlarında Photoshop’u çalıştırma olanağı tanıyacak. 

Photoshop Arm beta sürümleri kullanıcıların beğenisine sunuldu

Jeremy Sinclair isimli bir Twitter kullanıcısının paylaştığı bilgiye göre Adobe paylaştığı bir destek makalesinde, Photoshop’un bir beta sürümünün artık Windows ve macOS Arm cihazları için desteklendiğini açıkladı. Şimdilik sadece Creative Cloud masaüstü uygulamasındaki beta sekmesinden erişilebilen sürüm için önümüzdeki haftalarda yeni özelliklerin ekleneceği ifade belirtiliyor. Ayrıca Sinclair, uygulamanın nasıl kurulacağı ile ilgili de bilgiler paylaştı. Sürümün sınırlarını de sergileyen Twitter kullanıcısı, Bir video dosyasını açmaya çalıştığında “DynamicLink kullanılamıyor” hatasıyla aldığını ifade etti. Bu hatanın hiç kuşkusuz beta sürümünde olmasından dolayı geldiği tahmin ediliyor.

Öte yandan Adobe, diğer Creative Cloud uygulamalarının Arm64’e ne zaman geçiş yapacağıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Photoshop’un hem Windows hem de macOS için geliştirdiği beta sürümlerinin, özellikle Apple’ın ilk Arm destekli Mac’lerini piyasaya süreceği dönemde oldukça iyi performans vermesi bekleniyor. Öte yandan uygulamanın beta versiyonunda olmasından dolayı, birçok araç eksik olarak sunulacak. Örneğin dolgu, yama aracı, iyileştirme fırçası gibi pek çok özellik beta sürümünde mevcut olmayacak.

Photoshop’un yanında Blizzard da Arm destekli yeni Mac’lerde World of Warcraft’ın çalışacağını duyurmuştu

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası