SonTakip

Elon Musk, Tesla AI Day etkinliğinin tarihini açıkladı

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla AI Day etkinliğinin yapılacağı tarihi nihayet açıkladı. Etkinlikte otonom sürüş …

Elon Musk, Tesla AI Day etkinliğinin tarihini açıkladı

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Tesla AI Day etkinliğinin yapılacağı tarihi nihayet açıkladı. Etkinlikte otonom sürüş sisteminden güvenliğe, sürücülerin otomobillerde sahip olacağı yeni özelliklere varana kadar yapay zeka destekli yepyeni teknolojilere yer verilecek.

AI Day etkinliğinin yegane amaçlarından birisi, Tesla şirketindeki istihdam oranının artırılması olacak. Elon Musk özellikle yapay zeka alanında eğitimli kişilere önem veriyor.

Tesla AI Day etkinliğinde neler tanıtılacak?

Kaliforniya merkezli otomobil üreticisinin 2021 yılı içerisinde düzenleyeceği en önemli etkinliklerden Tesla AI Day, 19 Ağustos’ta gerçekleşecek. Full Self-Drive (FSD) sistemi üzerindeki yeni çalışmalara ev sahipliği yapılacak. Otomotiv sektörünün son zamanlarda en çok tartışılan gelişmelerinden FSD, tamamen sürücüsüz bir otomobil deneyimi sağlıyor.

Yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler neticesinde tamamen sürücüsüz otomobil deneyiminin yapay zekayla güçlendirildiği ve Tesla AI Day’de gün yüzüne çıkarılacağı belirtiliyor. Yapay zekanın katkıları sayesinde Full Self-Drive teknolojisinin güvenli sürüş deneyimini artıracağı belirtilse de, bazı kullanıcılara hala bunun güvenilirliği konusunda endişeliler.

Önümüzdeki ay gerçekleşecek etkinlikte Elon Musk ve Tesla ekibinin özellikle güvenlik konusunda attığı adımları, hayata geçireceği gelişmeleri net bir şekilde göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası