SonTakip

700 km menzilli pil paketi!

Samsung, pil paketleri ile Chevy ve Tesla gibi markalara meydan okumak istiyor. Samsung’un yeni pil paketi ile elektrikli otomobiller 700 km’ye kadar yol alabilir.

700 km menzilli pil paketi!

Samsung’un pil bölümü (Samsung SDI) elektrikli araçların menzilinin artmasını sağlayacak benzersiz bir pil paketi çıkardı. Samsung, pil paketinde kaç adet pil bulunduğuna bağlı olarak otomobillerin 600-700 km yol alabileceğini duyurdu.

Samsung pil paketi

Bu hafta Frankfurt Motor Show’da Samsung SDI’nin çok işlevli pil takımı en çok ilgi görenler arasındaydı. Pil paketinde, kullanıcılar raflara kitap yerleştirir gibi modül sayısını istedikleri gibi arıtırıp, azaltabiliyor.  Örneğin; Premium bir arabaya 20 modül takıldığında 600-700 km yol gidebiliyorken, sedan bir araba 10-12 modül ile 300 km yol gidebiliyor. Böylece kolay çıkarılıp, takılabilir modüller ile menzil aralığı ihtiyaca göre belirlenen otomobil tasarlanabiliyor. Yüksek enerji yoğunluğuna sahip bu piller ile 600 km yol alabilmek için 20 dakikalık şarj süresinin yeterli olacağı da belirtiliyor.

Samsung SDI ayrıca yeni 21700 silindirik pil standardına dayalı hücreleri ve modülleri sergiledi. 21 milimetre çapında ve 70 milimetre yüksekliğindeki bu pillerin, 18 milimetre çap ve 65 milimetre yükseklikteki pillerden yüzde 50 daha fazla kapasiteye sahip olduğu belirtildi.

Ancak “Karmaşık sürüş” teknikleri ile raporlardaki veriler çoğu zaman uyuşmuyor. İdeal koşullar altında şarj başına yaklaşık 416 kilometre menzili olan Tesla Model S ile 383 km menzili olan Chevy Bolt yapılan testler ile kıyaslandığında Bolt, Model S’i 50 km geçmeyi başarmıştı. Dolayısıyla Samsung’un yeni pil paketinin menzil değerleri normal sürüşte test edildiğinde tam anlamıyla gerçek değerlere ulaşılacak.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/samsung-pil-paketi-gelistirdi-85146

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası