SonTakip

Casio’dan zor şartlara dayanan akıllı saat: G-Shock

Casio, bundan yaklaşık 40 yıl önce hayatımıza giren ikonik G-Shock serisini, geleceğe taşıdı. Serinin kaslı tasarımını yeniden yorumlayan firma …

Casio’dan zor şartlara dayanan akıllı saat: G-Shock

Casio, bundan yaklaşık 40 yıl önce hayatımıza giren ikonik G-Shock serisini, geleceğe taşıdı. Serinin kaslı tasarımını yeniden yorumlayan firma, zor şartlara dayanan G-Squad Pro akıllı saat ile karşımıza çıktı.

İlk Casio G-Shock akıllı saat: G-Squad Pro ve özellikleri

Casio, yaklaşık 40 yıldır devam ettirdiği, zor şartlara dayanan G-Shock saat serisini akıllandırmaya karar verdi. Casio akıllı saat G-Squad Pro, selefi G-Shock serisinin tasarım çizgilerini de takip etti. Bu kaslı tasarımı özelliklerine de yansıyan G-Squad Pro, 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

G-Shock serisinin su geçirmezlik özelliğini alan saat, aynı zamanda 20 bar su basıncına dayanıklı. Bu değer, yüksek basınç ve su sporları için gereken en düşük basınç seviyesi.

Casio G-Shock akıllı saat LCD ekranı, always display yani her zaman açık özelliğine sahip. Bu yuvarlak ekran 360 x 360 çözünürlüğe sahip ve 1,2 inç büyüklüğünde. Çift katmanlı olarak kullanılan ekran, hem renkli hem de siyah beyaz kullanılabiliyor.

G-Squad Pro akıllı saat, uygulaması sayesinde daha da işlevsel hale geliyor.

Casio’nun verilerine göre akıllı saatin bataryası, renkli ekranda yaklaşık olarak bir buçuk gün dayanabiliyor. G-Squad akıllı saat, sadece saat işlevi ve temel sensörler için kullanıldığında ise pil ömrü bir aya kadar uzuyor. Casio’ya göre akıllı saatin şarjının tam olarak dolması 3 saat sürüyor.

G-Squad Pro, spor tutkunlarına hitap ediyor. Dayanıklı akıllı saat, koşu, yüzme, yürüyüş, bisiklet gibi temel sporlar için ayarlar barındırıyor. Aynı zamanda bu ayarların yanında balıkçılık, sörf, kayak gibi toplam 15 aktivite için de desteğe sahip.

Akıllı saat, aynı anda iki spor aktivitesini ekrana yansıtabilme özelliğine de sahip. Bununla birlikte, G-Shock akıllı saat uygulaması ile de tüm aktiviteleri takip etmek ve geçmiş verilere ulaşmak mümkün.

Casio, akıllı saati GPS, pusula ve barometre, jirometre, ivmeölçer gibi temel sensörlerle donattı. Yeni Casio akıllı saat, oksijen doygunluğu, kalp atış hızı, uyku ve stres izleme gibi önemli sensörlere de sahip.

Firma, G-Squad Pro kasasının altında titanyum , düğme ve temel parçalarda ise alüminyum alaşıma yer verdi.

G-Squad Pro’nun fiyatı ve renkleri

Casio tarafından ilk olarak ABD ve İngiltere pazarına sunulacak model, 699 dolar satış fiyatına sahip. Bu fiyat İngiltere pazarında ise 599 sterlin olarak belirlendi. Akıllı saat renkleri ise kırmızı, siyah ve mavi olacak. Casio, G-Squad Pro akıllı saat modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise belli değil.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası