SonTakip

MediaTek T700 tanıtıldı! Bilgisayarlarda 5G dönemi

Intel ve MediaTek işbirliğiyle geliştirilen MediaTek T700 tanıtıldı. 5G modem olarak kullanılacak olan donanım, Intel işlemcili bilgisayarlarda …

  MediaTek T700 tanıtıldı! Bilgisayarlarda 5G dönemi

  Intel ve MediaTek işbirliğiyle geliştirilen MediaTek T700 tanıtıldı. 5G modem olarak kullanılacak olan donanım, Intel işlemcili bilgisayarlarda 5G bağlantıların kullanılmasını sağlayacak. İki firma arsında karara bağlanan iş birliğini daha önceden de duyurmuştu.

  5G teknolojisinin dünya genelinde yaygınlaşması devam ediyor. Bazı ülkelerde kullanılmaya başlanan yeni sistem, beraberinde yeni teknolojik ürünleri de getiriyor. Bu bağlantı teknolojisini bilgisayarda kullanılmasını amaçlayan Intel, kullanıcıların sürekli bağlı kalabilmesini sağlayacak.

  MediaTek T700 özellikleri

  Yeni modem için yapılan paylaşımda iki firmanın birlikte çalışmasına değinildi. İlerleyen yıllarda bilgisayarlarda yer alması hedeflenen yeni donanım, Intel’in kendisine ait bağlantı teknoloji birimini, Apple’a satma haberlerinden sonra geldi. Bu birim için 1 milyar dolar bilgisi bulunuyor.

  Donanımın tanıtılmasının ardından Intel’in de cihazlar üzerinde kullanım için çalışmalara başladığı belirtildi. MediaTek T700 özellikleri içinde yer alan 6 GHz NSA ve SA ağ desteği sayesinde, 5G bağlantısı bulunan ülkelerde bu donanımı yüksek performans alarak kullanmak mümkün olacak.

  Modemle hızlı ve gecikmesiz bağlantı sağlanacağı belirtilirken hareket halinde, oyun oynarken, video yayını yaparken vb. durumlarda yüksek performans sağlanacağı belirtildi.

  Konuyla ilgili yapılan açıklamada ilerleyen aylarda daha fazla gelişmenin yaşanacağı belirtildi. Derinlemesine donanım özellikleri duyurulmasa da T700 5G modemi bulunan cihazların 2021 yılının ilk aylarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası