SonTakip

Apple’ın VR/AR başlığı iddialı geliyor: Ekran özellikleri belli oldu!

Teknoloji devi Apple, ürettiği ürünlerde en iyi olmak için ince eleyip sık dokuyor. Teknoloji ekosistemi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden …

Apple’ın VR/AR başlığı iddialı geliyor: Ekran özellikleri belli oldu!

Teknoloji devi Apple, ürettiği ürünlerde en iyi olmak için ince eleyip sık dokuyor. Teknoloji ekosistemi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi olan şirket, giyilebilir teknoloji alanında da ismini ilk sıralara yazdırmak istiyor. Bu doğrultuda Apple, AR/VR başlıklar için son teknoloji sistemleri kullanacak.

Apple AR/VR başlık, AP Systems’in yeni görüntüleme teknolojisine sahip olacak

Piyasaya çıkışı yılan hikayesine dönen başlık ile ilgili sızıntı bilgiler artarak gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre 2024’ün sonlarına doğru tanıtılacak cihazın ön kısmında muhteşem bir ekran kullanıcılarını karşılayacak.

Apple, AR/VR kulaklıkları için microOLED ekranlar için daha önce birtakım girişimlerde bulunmuştu. Öte yandan daha ince ve enerji açısından daha verimli bir kulaklık oluşturmak için bu panelleri bir M1 işlemcisi ile donatacak.

Daha önce elde edilen bilgilere göre Apple, AR/VR başlık ekranı için LG ile çalışacak. LG, bu başlıklara özel teknoloji yükseltmeleri sunacak. Öyle ki başlıklarda AP Systems tarafından geliştirilen yeni görüntüleme teknolojisi kullanılacak.

AP Systems, bu teknoloji ile AR/VR cihazları için 4.000 ppi ekran oluşturacak. Ek olarak şu anda bu girişimler, söylentiden öteye gitmiyor. Ancak analist yorumlarına göre Apple hedefine ulaştırsa Meta’s Quest 2 ve Project Cambria için zor günler getirebilir.

Apple, bu ürünüyle iPhone’un yerine geçmesini istiyor. Öte yandan Apple AR/VR başlık, ekran gibi ses alanında da son teknolojiye sahip olacak Daha önce elde edilen patent görüntüsüne göre Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası