SonTakip

Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sundu!

Akıllı telefon üreticileri son zamanlarda daha küçük form faktörlerinden dolayı GaN şarj cihazları sundu. Xiaomi de bu şirketler arasında yer …

Xiaomi, yeni 120W şarj cihazını piyasaya sundu!

Akıllı telefon üreticileri son zamanlarda daha küçük form faktörlerinden dolayı GaN şarj cihazları sundu. Xiaomi de bu şirketler arasında yer aldı. Yakın bir zamanda şirketin MDY-13-ET model numarasına sahip yeni bir şarj cihazı 3C sertifikasında göründü.

Xiaomi‘nin sertifika sürecinden geçmiş şarj cihazı şimdi piyasaya çıktı. Piyasada şu an birden fazla GaN şarj cihazına sahip şirket, bir tanesini daha kullanıcılara sundu. 120W hızlı şarj sunan cihaz, 47 dolar fiyatla raflardaki yerini almayı bekliyor. 1 Kasım‘dan itibaren satışa sunuluyor.

Xiaomi, 120W şarj cihazıyla iyi bir ısı dağıtımı sunduğunu açıkladı

120W GaN şarj cihazının piyasaya sürülmesi, Redmi Note 11 Pro+ telefonunun sunulmasından sonra gerçekleşti. Telefon 120W hızlı şarj desteğiyle gelmişti. Şirket, bu yeni şarj cihazının yüksek frekanslı, düzlemsel bir transformatör modül tasarımı benimsediğini belirtiyor. Bunun yanı sıra iyi bir ısı dağıtımı sunduğunu vadediyor.


Fotoğraf: GizmoChina

Redmi Note 11 Pro+’ı 15 dakikada şarj ediyor

Şarj cihazının dış gövdesi yangına ve yüksek sıcaklığa dayanıklı materyallerden oluştu. Bağlantı noktası açısından tek bir USB-C içeriyor. Xiaomi, Redmi Note 11 Pro+‘ın 120W hızlı şarj ile yalnızca 15 dakika içerisinde şarj olabileceğini vurguladı.

GaN şarj cihazları, küçük boyutlarının yanı sıra akımı aktarmada da verim sağlıyor. Bunun yanı sıra ısı kaybı da geleneksel silikon cihazlara göre daha az düzeyde.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası