SonTakip

Apple’dan şimdiye kadarki en pahalı iPad!

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni M2 işlemcili iPad Pro modelini tanıttı. 12,9 inçlik ekrana sahip olan model Apple’ın en güçlü tablet modeli …

Apple’dan şimdiye kadarki en pahalı iPad!

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni M2 işlemcili iPad Pro modelini tanıttı. 12,9 inçlik ekrana sahip olan model Apple’ın en güçlü tablet modeli konumunda. Ancak teknoloji devi çok daha büyük ekrana sahip bir iPad planlıyor olabilir.

16 inçlik iPad oldukça pahalı olacak

Gelen son raporlara göre Apple 16 inçlik bir iPad üretmeye hazırlanıyor. Bu denli büyük ekranlı bir tablet kulağa çılgınca gelse de yeni iPad’ın önümüzdeki yıl tanıtılacağı ifade ediliyor. Şirket daha önce 16 inçlik MacBook Pro üretmiş olsa da şimdiye kadar bu kadar büyük ekranlı bir tablet planlamamıştı.

Apple her ne kadar 16 inçlik ekrana aşina olsa da 16 inçlik bir tablet görmek oldukça ilginç olabilir. Gelen biilgilere göre yeni tablet 2023 yılının dördüncü çeyreğinde bizimle olacak. Apple, bu noktada müşterilerinin isteklerini yerini getirerek daha büyük ekranlı tabletlere yönelecek gibi görünüyor.

Özellikle katlanabilir ekranların kendisini göstermesi ile birlikte büyük ekran algısı da değişmiş durumda. Artık çoğu kullanıcı katlanabilir ekranlar ile birlikte çok daha büyük ekranlı cihazlara kavuşabiliyor. Apple her ne kadar henüz katlanabilir ekranlar konusunda adım atmamış olsa da 16 inçlik iPad ile büyük ekran isteyen kullanıcılarının isteklerine cevap verecektir.

Apple diğer yandan da MacBook yerine iPad tercih eden kullanıcılarını da düşünerek böyle bir adım atmış olabilir. Yeni tablet, büyük ekranının yanı sıra güçlü işlemci, Magic Keyboard ve Magic Touchpad ile MacBook’lar ile neredeyse aynı seviyeye ulaşabilir.

Yeni modelin teknik özellikleri ise henüz belli değil. Ancak 16 inçlik tablet büyük ekranı ile birlikte olası bir M2 işlemcinin de varlığı sebebi ile gelmiş geçmiş en pahalı iPad modeli olabilir. Yeni büyük ekranlı tabletin fiyatının 1.500 doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Apple, büyük ekran ve güçlü işlemci ile bu tablet modelini adeta bir dizüstü bilgisayara çevirebilir. 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası