iPhone 13 Pro Max, hızlı şarj değeri ile şaşırttı

14 Eylül’de gerçekleştirilen Apple etkinliğinde yeni iPhone ailesi tanıtıldı. iPhone 13 serisinin en güçlü üyesi olan iPhone 13 Pro Max‘in en …

iPhone 13 Pro Max, hızlı şarj değeri ile şaşırttı

14 Eylül’de gerçekleştirilen Apple etkinliğinde yeni iPhone ailesi tanıtıldı. iPhone 13 serisinin en güçlü üyesi olan iPhone 13 Pro Max‘in en yüksek hızlı şarj değeri bir Weibo kullanıcısı tarafından ölçüldü.

Diğer markalara kıyasla hızlı şarj teknolojisini kullanıcılarına geç sunan Apple, yeni bir iddia ile gündeme geldi.

iPhone 13 Pro Max modeli şarj olurken 27W değerine ulaşabiliyor

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve ön sipariş sayısı ile gündeme gelen iPhone 13 ailesi, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor.

Hem performans hem de güç tüketimi konusunda oldukça iddialı olan A15 Bionic işlemci, iPhone 13 serisinin bir önceki nesle göre daha uzun pil ömrüne sahip olmasına olanak tanıyor.

Açıklanan verilere göre 20W hızlı şarj ve 15W kablosuz şarj değerlerine sahip olan iPhone 13 Pro Max’in hızlı şarj esnasında çektiği güç birçok kişiyi şaşırttı.

Bir kullanıcı, resmi değerlerin üzerine çıkan şarj işleminde cihazın 27W güç ile şarj olduğunu keşfetti. Bu durumu Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da paylaşılan gönderi, kısa sürede birçok mecraya yayıldı.

Bazı kullanıcılar, bu değerin Apple’ın iPhone 13 serisini 30 dakikada yüzde 50 şarj etme iddiası nedeniyle kısa süreliğine elde edilebileceğini belirtti.

Kullanılan cihazın gösterdiği değerin doğruluğu ve fotoğrafın sahte olup olmadığı ne yazık ki bilinmiyor. Ancak Apple, kullanıcılara 27W hızlı şarj teknolojisi sunabilecekken iPhone 13 ailesini 20W değeriyle sınırlamış görünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası