SonTakip

iOS 10.2 için Jailbreak yolda!

Geçtiğimiz günlerde iOS 10.1.1 sürümü için yayınlanan Jailbreak’in ardından gözler iOS 10.2’ye çevrildi. Sevindirici haber güvenlik araştırmasıcı Stefan Esser’dan geldi.

iOS 10.2 için Jailbreak yolda!

Geçtiğimiz hafta iOS 10.2 sürümünü yayınlayan Apple‘ın birkaç gün önce iOS 10.1.1 versiyonunu imzalamayı durdurması ile birlikte kullanıcıların cihazlarını iOS 10.1.1’e restore etmeleri yani iOS 10.2‘den eski sürüme geri dönmeleri engellenmiş oldu.

Apple’ın bu hamlesinin ardından ünlü İtalyan hacker Luca Todesco, iOS 10.1.1 için jailbreak yöntemini beta olarak yayınlayarak, final sürümünün kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşacağını belirtti.

Ancak, Todesco’nun iOS 10.1.1’de bulduğu açığın iOS 10.2’de kapatıldığını ve bu nedenle yeni sürüm için jailbreak gelmeyeceğini belirtmesi, kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştı.

iOS 10.2 için jailbreak gecikmeyecek!

iPhone’unuzu, iPad’inizi veya iPod Touch’ınızı jailbreak yapmak için iOS 10.1.1’e geçmeniz gerekmeyebilir. Güvenlik araştırmacısı ve bilgisayar korsanı Stefan Esser (i0n1c), yakında iOS 10.2 jailbreak yönteminin yayınlanmasının planlandığını açıkladı.


Esser, konu ile ilgili fazla bir detay paylaşmadı ancak Todesco’nun, Apple’ın iOS 10.2’de açığı kapattığını belirtmesi Esser’in jailbreak’i mümkün kılan yeni bir açık bulduğunu ortaya çıkarıyor.

Tahminler ise, iOS 10.2 için jailbreak’i Pangu yada Taig ekiplerinden birisinin yayınlayacağı yönünde.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-102-icin-jailbreak-yolda-77996

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası