SonTakip

Apple tedarik krizine karşı yeni önlemler alıyor!

Apple, yeni iPhone 14 modelini önümüzdeki aylarda tanıtacak. Şirket yeni akıllı telefon modelinin seri üretimine ise yakın zamanda başlayacak …

Apple tedarik krizine karşı yeni önlemler alıyor!

Apple, yeni iPhone 14 modelini önümüzdeki aylarda tanıtacak. Şirket yeni akıllı telefon modelinin seri üretimine ise yakın zamanda başlayacak. ABD’li şirket üretim aşamasında herhangi bir sıkıntıya mahâl vermemek adına işleri sıkı tutuyor. Apple bu amaç doğrultusunda iPhone 14 modelleri için tedarikçi sayısını artırıyor.

Apple tedarikçi sayısını artırıyor

Analist Ming-Chi Kuo’nun Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre SG Micro, üst düzey iPhone 14 modelleri için kalite sertifikasını almış durumda. Sonuç olarak Çinli devre üreticisi, Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max tedarikçileri listesine eklendi.

Batarya ve voltaj seviyesi değiştiriciyi kontrol eden SG Micro‘nun entegre devresi, bu yıl iPhone’larda kullanılacak. Böylece SG Micro Apple’ın üst düzey cihazları için ilk kez parça tedarik etmiş olacak. Yeni tedarikçi ile birlikte iPhone 14‘ün üretim süreci hızlanacak.

Analiste göre, SG Micro’nun çiplerini daha pahalı, üst düzey elektronik cihazlarda kullanılan parçalar için gerekli olan “1. seviye seviyeye” ulaşmış durumda. Apple ayrıca bu yılın başlarında iPhone 14 Pro için kamera parçaları için yeni tedarikçilerle de anlaştı.

Mayıs ayında, Çin’deki COVID-19 pandemisi iPhone üretimlerinde üç haftalık bir gecikmeye neden olmuştu. Apple ise yeni modelinde tedarik sorunları yaşamamak için işleri oldukça sıkı tutuyor. Şirket yeni modeli tanıtmadan önce üretim için yeterli zamana sahip. Apple aynı zamanda milyonlarca bileşeni aylar öncesinden sipariş etmiş durumda.

Ancak Apple tarafından alınan tüm önlemlere rağmen yaşanan tedarik krizi nedeniyle iPhone 14 modelleri ilk etapta büyük üretim rakamlarına ulaşmayabilir. Apple geçtiğimiz günlerde tanıttı M2 işlemcili MacBook Air modelinin sevkiyatlarını geciktirmek zorunda kaldı. Şirket diğer modellerinde de çeşitli sıkıntılar yaşamıştı.

Apple, yeni iPhone 14 modelini Eylül ayında gün yüzüne çıkaracak. 4 farklı versiyondan oluşan yeni telefon Pro modellerinde çentikli tasarıma da veda ediliyor. Bakalım iPhone yeni neslinde bizlere ne gibi yenilikler daha sunacak? 

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası