SonTakip

Ünlü analist açıkladı: iPhone 14 çentiksiz olabilir

Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen lansmanda iPhone 13 ve diğer yeni nesil Apple ürünleriyle tanıştık. Bu ürünlerle tanışalı henüz fazla …

Ünlü analist açıkladı: iPhone 14 çentiksiz olabilir

Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen lansmanda iPhone 13 ve diğer yeni nesil Apple ürünleriyle tanıştık. Bu ürünlerle tanışalı henüz fazla olmasa da gelecek nesil merak edilmeye başlandı. iPhone 13 serisinin tasarım konusunda pek yenilik içermiyor oluşundandır ki insanlar sonraki nesilde farklılık görmek istiyor. Ünlü analistin raporuna göre iPhone 14, çentiğe veda eden iPhone tasarımı olacak.

Gurman: iPhone 14 çentiksiz olacak

Apple ürünleriyle ilgili sızıntılarıyla bilinen Mark Gurman, bu hafta yayınladığı bülteninde 2022’de tanıtılacak Apple ürünlerinden bahsetti. Gurman’ın tahminine göre iPhone X‘dan beri gördüğümüz çentik artık emekliye ayrılacak. Bunun yerine ön kamera, tıpkı Samsung telefonlarda olduğu gibi ekranda delik olarak bulunacak. Bunun yıllardır yapılmıyor olmasının sebebi, Face ID sensörlerinin yerleştirileceği başka bir yer olmamasıydı. Ancak görünüşe göre Apple artık bu sensörleri ekranın altına yerleştirmeye hazır.


iPhone 14 konsept tasarımı

Face ID, Apple kullanıcılarının sevdiği ve Apple’ın da vazgeçmeyeceği bir özellik. Bu yüzden çentiğin kaldırılabilmesi için önce sensörlerin ekranın altından çalışabilmesi gerekiyor. Direkt olarak kamerayı ekran altına yerleştirmeyi başarabilen üreticiler de mevcut. Ancak Apple, şu anda bunu yapmaya hazır olmayabilir. Bu tasarımı iPhone 14 sonrasındaki modellerde görebiliriz.

Apple M2 işlemcili MacBook Air planlanıyor

Apple’ın 2021 yılında yeni nesil M serisi işlemci getireceğini biliyorduk. Bu işlemcinin adının Apple M2 olacağı sıkça iddia edilse de sonuç öyle olmamıştı. Apple, geçen yıl M serisine bir nesil atlatmak yerine mevcut neslin üzerine Pro ve Max adını verdiği iki işlemciyi ekledi. Bu işlemciler, Apple M1’den çok daha güçlü olsalar da gözler hala Apple M2’yi bekliyor.


Mac Pro

Gurman’ın yine aynı raporuna göre Apple, bu yıl M2 işlemcili MacBook Air tanıtmayı planlıyor. Tahminine göre 8 çekirdekli CPU ve 9 ve 10 çekirdek arasında seçilebilen GPU, yeni çipte yer alacak. Diğer beklenti ise ilk nesli tanıtıldığında fiyatıyla epey gündem olan Mac Pro. Yüksek performans odaklı Mac Pro’nun yeni neslinin gelmesi ve yeni nesilde 40 çekirdekli CPU’ya ve 128 çekirdekli GPU’ya kadar özelleştirilebilen Apple M2 çipinin olması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası