Apple AR/VR başlığının ismi ve işletim sistemi ne olacak? İşte şirketin aldığı patentler

Karma gerçeklik başlığı Apple Reality Pro yaklaşıyor. Şirket, birçok başvuruda bulunarak cihaz için hazırlıklarını sürdürüyor.

Apple AR/VR başlığının ismi ve işletim sistemi ne olacak? İşte şirketin aldığı patentler

Apple Reality Pro ismiyle sahne alması beklenen başlık hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Karma gerçeklik başlık söz konusu olduğunda diğer rakiplerinin gerisinde kalan Apple, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gelen bilgilere göre cihaz hazır durumda ve gerekli tüm başvurular yapıldı.

Apple, “xrProOS” ve “realityproOS” isimleri için de ticari marka başvurusu yaptı

2018’den beri gündemde olan ancak birçok farklı nedenden dolayı sahne alamayan cihaz için artık geri sayım başladı. Daha önce birçok önemli kaynak başlığa ilişkin önemli detayları paylaştı. Son günlerde Apple Reality Pro adına önemli adımlar atılıyor. Şirket, birçok terim için patent başvurusunda bulundu.

Bugün sabah saatlerinde bir Apple paravan şirketi tarafından “xrProOS” için ticari marka başvurusunda bulunuldu. Daha sonra da yine Apple paravan şirketi olduğu tahmin edilen Immersive Health Solutions LLC, “realityproOS” ticari markası için Yeni Zelanda’da başvuruda bulundu. Aynı şirket, başka ülkelerde de “realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” gibi benzer terimler için başvuru yapmıştı.

Öte yandan Apple’ın birkaç farklı terim için ticari marka başvurusu yapmasının birkaç nedeni var. Başlık ve işletim sistemi için birden çok seçeneğe sahip olmayı hedefliyor. Ayrıca şirket, terimleri başkaları tarafından kullanmaktan koruyor. Önemli kaynaklar, başlıktaki işletim sisteminin realityproOS olabileceğini belirtiyor.

Yaklaşan WWDC 2023 etkinliğinde etkinliğinde sahne alacak olan Apple Reality Pro başlığı, bu yılın sonuna doğru seri üretime geçecek. Pandemi, çip krizi ve sonrasındaki ekonomik belirsizlik ortamı başlığın birçok kez ertelenmesine yol açmıştı. Başlık, geçtiğimiz aylarda 100’ü aşkın üst düzey Apple yöneticilerine düzenlenen bir etkinlikle şirket içinde tanıtılmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası