Nikon Z8 tanıtıldı: 45,7 megapiksel çözünürlük!

Hafif gövdesi ve yeni özellikleri ile dikkat çeken Nikon Z8 tanıtıldı. İşte Nikon’un uzun süredir beklenen fotoğraf makinesinin detayları!

Nikon Z8 tanıtıldı: 45,7 megapiksel çözünürlük!

Nikon elde çekim için daha hafif bir gövde veya çoğu gimbal dahil her teçhizatta mükemmel denge sağlayan tam çerçeveli bir fotoğraf makinesi isteyen içerik oluşturucular için geliştirdiği yeni fotoğraf makinesini tanıttı. İşte tam çerçeveli hibrit kamera: Nikon Z8 özellikleri hakkında tüm detaylar!

Nikon Z8 özellikleri

Yaklaşık 910 gram ağırlığındaki Z8’in gövdesi, Z9’dan yüzde 30 ve D850’den de yüzde 15 daha küçük. Video ve fotoğraf konusundaki performansıyla öne çıkan Z8’in 45,7 megapiksellik durağan görüntü çözünürlüğü ve 8,3K doğal video çözünürlüğü oldukça dikkat çekiyor.

Z9 ile aynı çok katmanlı CMOS sensörü ve EXPEED 7 işlemci içerik oluşturuculara maksimum esneklik sunuyor. Fotoğraf makinesi içi 12 bitlik RAW biçimi de dahil olmak üzere 8,3K/60 p veya 4,1K/120 p’ye kadar bir dizi kare hızında ve codec biçiminde video kaydedilebilir.

Durağan görüntü çekenler, 120 FPS dahil olmak üzere bir dizi dosya boyutu ve arka arkaya çekim hızıyla çalışabiliyor. HDR içerik oluşturucular için bu fotoğraf makinesi, 10 bitlik HEIF durağan görüntüleri ve 10 bitlik HLG videoları kaydediyor.

Profesyonel seviyede hava sızdırmazlığa sahip olan Z8, Nikon’un amiral gemisi D6 ve Z9 fotoğraf makineleriyle aynı şekilde soğuk hava toleransı ve düşük sıcaklıklarda güvenilir performans sağlıyor.

Ayrıca Z8, şarj olurken dosyaları hızlı bir şekilde aktarmayı mümkün kılan iki USB-C bağlantı noktasına sahip ilk Nikon aynasız fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası