Tesla Qi kablosuz şarj cihazı tanıtıldı!

Tesla Qi kablosuz şarj cihazı tanıtıldı!

Elektrikli otomobil denilince ilk akla gelen üretici olan Tesla oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor. Elon Musk, 72 milyar dolar değerindeki şirketi borsadan çıkarmayı planlarken, kısa bir süre sonra kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Şirketin ekonomik geleceği hakkında hissedarlar ile tartışmalar devam ederken, Tesla kısıtlı sayıdaki teknolojik aksesuarlarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Tesla Qi kablosuz şarj cihazı şirketin internet sitesinde boy gösterdi.

Tesla Qi kablosuz şarj cihazı tanıtıldı!

Ancak, şaşırtıcı bir şekilde kablosuz şarj cihazı kısa bir süre sonra internet sitesinden kaldırıldı. 65 dolar fiyat etiketine sahip olan bu kablosuz şarj cihazı, 6000 mAh’lık bataryası sayesinde bir power bank olarak kullanılabiliyor.

USB-C çıkışı bulunan şarj cihaz, USB-A ( standart USB ) girişi sayesinde farklı cihazlar ile kullanılabilirken, içerisindeki bataryanın şarj edilmesi sağlanabiliyor.

Beyaz ve silah olmak üzere iki farklı renk sunuluyor. Ayrıca, Qi’ın teknik anlamda Kablosuz Güç Konsorsiyumu tarafından 4 cm’ye kadar mesafelerde endüktif şarj için geliştirilen açık bir arabirim standardı olarak tanımlandığını belirmek isteriz.

Ürün Tesla’nın sitesinden kaldırıldığı için cevaplanmayı bekleyen iki soru var. Siteye tekrar eklenecek mi? Ürünün fiyatı rakiplerine göre nasıl? Bunları ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

https://shiftdelete.net/tesla-qi-kablosuz-sarj-cihazi-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası