AÖF sınavlarıyla ilgili tüm üniversitelerden açıklama geldi!

Üniversitelileri ilgilendiren ve merakla beklenen AÖF açıklaması sonunda geldi. Peki AÖF sınavları nasıl yapılacak? İşte detaylar…

AÖF sınavlarıyla ilgili tüm üniversitelerden açıklama geldi!

Üniversitelerin hibrit eğitime geçmesiyle birlikte açık öğretim sınavlarının akibetide merak edilmeye başlandı. Konuyl alakalı olarak tüm üniversitelerden açıklama geldi. Peki hangi sınavlar online olacak? AÖF sınavları nasıl yapılacak? İşte detaylar…

ATA, İÜ ve AÜ AÖF ile ilgili açıklamalar! AÖF sınavları nasıl yapılacak?

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi’nden konuyla ilgili açıklamalar geldi. Buna göre Atatürk Üniversitesi AÖF sınavları Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) ve bütünleme sınavları çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi de konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Buna göre İstanbul Üniversitesi AÖF sınavları 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) ve bütünleme sınavları çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

Anadolu Üniversitesi ise geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Açıklamaya göre Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl Sonu (final) sınavı çevrimiçi (online) olarak yapılacak. Bütünleme sınavlarıyla ilişkin bir açıklama gelmedi.

Tüm üniversitelerin açıklama yapmasıyla birlikte öğrencilerinde aklındaki soru işaretleri gitmiş oldu. Bu açıklamalara göre Türkiye’de açık öğretim faaliyetleri yürüten 3 üniversitenin de sınav takvimi belli olmuş oldu. Normalde yüz yüze yapılan sınavların büyük çoğunluğu bu döneme mahsus olmak üzere online şekilde yapılacak.

Atatürk Üniversitesi açık öğretim kaynaklarından yapılan açıklama göre Atatürk Üniversitesi’nde açık öğretim öğrencilerinin yıl sonu final ve bütünleme sınavları online olarak yapılacak. Örgün eğitimle ilgili olarakta bilgiler paylaşıldı. Buna göre Örgün Eğitimde 2022-2023 Bahar Yarıyılı Yarıyıl sonu (final) ve Bütünleme sınavları da çevrim içi olarak yapılacak.

İstanbül Üniversitesi’nden gelen açıklamaya bakıldığındaysa aynı durumun geçerli olduğunu görüyoruz. İstanbul Üniversitesi açık öğretim 2022-2023 bahar dönemi final ve bütünleme sınavları da çevrimiçi (online) olarak yapılacak.

Anadolu Üniversitesi ise birkaç gün önce açıklama yapmıştı. Buna göre Anadolu Üniversitesi final sınavları çevrimiçi yani online olarak gerçekleştirilecek. Fakat Anadolu Üniversitesi’nden bütünleme sınavlarına ilişkin bir açıklama gelmedi. Bütünleme sınavlarının çevrimiçi ya da yüz yüze mi yapılacağı belli değil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası