Büyük Windows 10 vurgunu!

Microsoft’un dünya üzerindeki en popüler işletim sistemi Windows 10, büyük bir saldırının kurbanı oldu. Saldırı sonrası Windows 10 ile alakalı çok önemli ve gizli bilgiler ele geçirildi!

Büyük Windows 10 vurgunu!

Büyük marka veya kuruluşların kabusu haline gelen siber saldırılara bugün bir yenisi daha eklendi. Ancak bu seferki sadırının kurbanı hiç beklenmedik bir şekilde Microsoft oldu!

Büyük windows 10 vurgunu!

Yakın zamanda yaşanan bu saldırıyla beraber korsanlar, kapalı kaynak kodlu Windwos 10 işletim sisteminin tescilli yaklaşık 32 Terabayt’dan fazla kaynak kodunu ele geçirilmiş bulunmakta.

Hali hazırda tüm korsan mecrasında hızla yayılmakta olan bu kaynak kodlar, donanım sürücülerinden kullanıcı bilgilerin yönetilmesine kadar birçok farklı verinin nasıl kullanılabileceğini açık etmekte.

Dolayısıyla Windows 10 her ne kadar önceden “Çok daha güvenli” olarak lanse edilmiş olsa da, yaşanan bu saldırıdan sonra ele geçirilen kaynak kodlarıyla beraber kötü niyetli kişilerin işleri hiç olmadı kadar kolay bir hale gelecektir.

Son olarak, saldırıdan sonra ele geçirilen kaynak kodlarının aynı zamanda Microsoft‘un ofislerinin dışında hiçbir zaman yayınlanmayan çok sayıda Windows 10 sürümünü de içerdiğini belirtmeden geçmeyelim.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/32-terabayt-gizli-windows-10-kaynak-kodu-calindi-83034

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası