Amazon’dan Dev Drone Ortaklığı!

Online alışveriş sitesi Amazon, kendi insansız hava aracının test aşamalarını gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirket bu uğurda, Birleşik Krallık Hükümeti ile işbirliğine gidecek.

Amazon’dan Dev Drone Ortaklığı!

Amazon gün itibariyle, Prime Air adlı sipariş servisi amacı taşıyan kendi insansız hava aracı çözümlerini test etmek amacıyla Birleşik Krallık Hükümeti ile anlaştıklarını açıkladı.

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) ile gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Amazon, Birleşik Krallık topraklarındaki kırsal ve banliyö alanlarında aracın keşif aşamalarını yapabilecek.

ABD Sivil Havacılık Otoritesi‘nin ise Amazon’a bu konuda izin vermediği biliniyordu.

Amazon’un Birleşik Krallık topraklarında gerçekleştireceği tüm test aşamalarının 400 feet (121.92 metre) altında yapılacağı TechCrunch’daki haberde yer aldı.

Birleşik Krallık Drone Çözümlerinde Lider Konumda

Amazon Küresel İnovasyon Politikası ve İletişim Başkan Yardımcısı Paul Misener konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Birleşik Krallık’ın insansız hava aracı çözümlerinin geliştirilmesi noktasında lider durumda olduğunu, uzun araştırmalar sonucu bu topraklarda yatırım yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Birleşik Krallık Hükümeti ile yaptıkları anlaşmanın İngiltere özelindeki ilişkilerini geliştirdiklerini ifade eden Misener, İngiltere’deki müşterilerine en yakın zamanda sipariş hizmeti vermeye başlamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Amazon drone sipariş servisine 30 dakikalık limit koyuyor.

Amazon Birleşik Krallık topraklarında gerçekleştirilen tüm testlerde CAA‘nın kendilerine eşlik edeceğinin altını çiziyor.

Amazon’un Prime Air uçağı 25 kilo ağırlığında olup, 50 mph ortalama hızıyla 16 km‘lik alan içerisinde hizmet edebiliyor. Ayrıca Drone, azami olarak 2 kilograma kadar olan paketleri taşıyabiliyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/amazon-dev-drone-ortakligi-73740

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası