SonTakip

Akıllı telefonunuzdaki rehberi ve kişileri Gmail’de görüntüleyin!

Android akıllı telefonunuzdaki kişileri ve rehberinizi Gmail ‘de görüntüleyin! Bilgisayarınızda da tüm kişileri görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki rehberi ve kişileri Gmail’de görüntüleyin!

1 2

Rehber kayıtlarınız artık güvende. Gerçi yeni bir teknoloji değil. Android’e özel de sayılmaz. iOS‘da da iCloud üzerinden ya da girdiğiniz Gmail hesabı üzerinden, rehberinizi senkronize edebiliyorsunuz.

Android kullanıcıları başta olmak üzere, pek çok kullanıcı Gmail kullandığı için, direk rehberinizin Gmail’de yedeklenmesi oldukça pratik ve güvenli.

Kısaca Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızın rehberindeki numaraları, Gmail hesabımız ile senkronize edip, orada saklayabiliyoruz.

Artık SIM kartım kırıldı ben ne yapacağım, tüm numaralarım oradaydı gibi serzenişler geride kaldı.

Tabi sizler de benim gibi telefonunuzu evde unutabiliyorsanız, numaralara ihtiyaç duyacaksınız ve numaralarınız mail adresinizde saklı olacak.

Bunu bilmek, evde unutulan telefonun üzüntüsünü inanın hafifletiyor.

Şimdi sizlere Android’deki numaraları, Gmail’e senkronize edip, Gmail’den ulaşmayı göstereceğiz. Bir sürü kullanıcının eminim ki işine yarayacaktır.

reHaydi başlayalım.

Android rehberinizi gmail üzerinden görüntüleyin

Bu yazıyı ilk yazdığımız 2012 yılında, rehberi Gmail hesabınıza yedeklemek biraz daha zordu. Şimdi otomatik olarak Android cihazınızın ayarlar kısmından hesaplar sekmesini açtığınızda, Google hesaplarından, detaylara girdiğinizde hangi verilerin senkronize bir şekilde çalışmasını istediğinizi seçiyorsunuz. Senkronize et dediğinizde mevcut hesabınızdaki bilgiler kişilerinize aktarılıyor, ya da kişiler listenizde olup, Gmail’de bulunmayanlar kaydediliyor. Senkronizasyon kısmında kesinlikle kişileri açık tutuyorsunuz ve hangi hesabı kullanıyorsanız, o hesapta bu işlemi yapıyorsunuz.

Yeni kişi eklerken doğrudan Gmail hesabına kayıt

Yukarıda anlattığımız gibi, kişiler kısmıyla tamamen senkronize çalışacak şekilde rehberi ayarladığınızda, zaten veriler kayıt altına alınıyor. Fakat yeni bir kişi kaydederken de doğrudan Gmail hesabınıza kaydedebiliyorsunuz.

Kişilerden, kayıt ekle dediğimizde 3 ve daha fazla opsiyon karşımıza çıkıyor. Benim iki tane Gmail hesabım var. O yüzden 4 tane çıktı. Sizin telefona senkronize edilmiş şekilde 5 tane Gmail hesabınız olsaydı bu sayı 8 olacaktı.

Mail adresinde görünmesini istediğiniz ve çok mail adresiniz varsa aralarından bir tanesini seçerek giriyorsunuz.

12

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/androiddeki-rehberinizi-gmailde-gorun-34072

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası