Yurt dışından telefon getirenlere ek bandrol ücreti!

Yurt dışından telefon getirenlere ek bandrol ücreti!

Yeni düzenleme ile birlikte, yurt dışından telefon veya diğer getirilecek olan elektronik eşyalardan artık, ek bandrol ücreti alınacak. İşte, elektronik cihazlardan alınacak olan ek bandrol ücretleri!

IMEI kayıt ücretine yeni zam kapıda! İşte yeni ücret!

Bu ayın başında hatırlayacağınız üzere IMEI kayıt ücretine tamına tamına yüzde 300’lük bir zam yapılmıştı. Henüz bu zammın yankıları sürüyorken, yeni bir zammın kapıda olduğu açıklandı.

Yurt dışından telefon getirenlere ek bandrol ücreti!

Bugün, Resmi Gazete tarafınca yayınlanan kararname ile beraber ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan telefon, televizyon ve radyo gibi görsel veya işitsel yayınlar alabilen cihazlar için, 2019’da bir defaya mahsus ek bandrol ücreti alınacağı duyuruldu.

MOBİSAD’dan ilginç bandrol ücreti açıklaması!

Yurt dışından getirilen cihazlardan bandrol ücreti alınması kararını, MOBİSAD başkanı, “Sektörün gelişimine olumlu katkı sağlayacak önemli bir gelişme.” şeklinde değerlendirdi.

Söz konusu kararname ile birlikte artık yurt dışından getirilen televizyonlar için 8 Euro, 51 ekrana kadar olan televizyonlar için ise 10 Euro ek bandrol ücreti alınacak.

Bunun haricinde ise, 52 ve 62 ekran televizyonlar için 16 Euro, 68 – 85 ekranlar için 22 Euro ücret alınacakken, 88-116 ekran televizyonlar içinse 34 Euro bandrol ücreti alınacağı belirtildi.

Son olarak, 117-148 ekranlar için 40 Euro ücret alınacağı açıklayan yetkililer, 148 ekran ve daha üstündekiler için 80 Euro ek ücret alınacağını da duyurdu.

Ayrıca, yurt dışından getirilecek olan akıllı telefonlar için 20 Euro gibi bir ücret alınacağı da belirtilirken, tabletler ve bilgisayarlar içinse kullanıcılardan 10 Euro gibi bir ücreti tahsil edilecek.

Her türlü görsel veya işitsel yayınları alabilen cihazlar için ücret alınacağını açıklayan yetkililer, radyo ve radyo alıcıları için 1-2 Euro, video oynatıcıları için 18 Euro, set üstü medya kutuları içinse 7 Euro ek ücret alınacağını da belirttiler.

Bundan böyle, 2019 yılında yurt dışından getirilecek olan elektronik cihazlardan bir defaya mahsus yukarıda belirttiğimiz ek bandrol ücretleri alınacak. Peki, siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

https://shiftdelete.net/yurt-disindan-telefon-getirenlere-ek-bandrol-ucreti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası