SonTakip

Samsung adaptör vermekten vazgeçiyor!

Samsung artık geriye uyumluluk için ücretsiz olarak Type-C adaptörü vermekten bıkmış gibi gözüküyor. İşte, Samsung USB Type-C adaptörü ile ilgili son durum.

Samsung adaptör vermekten vazgeçiyor!

Samsung artık geriye uyumluluk için ücretsiz olarak USB Type-C adaptörü vermekten bıkmış gibi gözüküyor. Type-C portu kullanılan ilk model olan Galaxy Note 7 ile sunulmaya başlanılan microUSB – USB Type-C adaptörü yeni modellerde kutudan çıkmıyor. İşte, Samsung USB Type-C adaptörü ile ilgili durum.

Samsung USB Type-C adaptörü vermeyi bıraktı!

Şirket verdiği microUSB – USB Type-C adaptörleri ile kullanıcılarının varolan microUSB kablolarını da kullanmasını sağlıyordu. Bundan böyle tamamen USB Type-C standardına geçmeye hazır hale gelen şirket, yeni Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8 Plus (2018) modellerinde adaptör vermeyi bırakmış durumda.

Bu kararın tüm ülkelerde uygulanıp uygulanmayacağı konusu şu an için belirsiz ancak çeşitli ülkelerden alınan cihazlarda da benzer durumla karşılaşıldığı ifade ediliyor. Ek olarak, her ülke için farklı tekliflerin sunulduğunu da unutmamak gerek. Bu adaptör dışında hızlı şarj cihazı, USB Type-C kablo, kulaklık, SIM kart çıkartma aracı ve kullanıcı kitapçığı standart olarak sunuluyor.

Şirket bütçe dostu akıllı telefonlarında ise Type-C portu kullanmaya başlamadı. Bu anlamda bu cihazlarda da geçiş yapılacağı sırada yine başlangıçta adaptör verilebilmesi ihtimali de bulunuyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/samsung-usb-type-c-adaptoru-mobil

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası