YouTube’dan kötü haber: Reklam engelleyiciler yasaklanıyor!

YouTube’dan Premium kullanıcısı olmayanlara kötü haber geldi. Artık YouTube reklam engelleyicilere izin vermeyecek.

YouTube’dan kötü haber: Reklam engelleyiciler yasaklanıyor!

YouTube, dünya çapında 2.5 milyardan fazla kullanıcı barındırıyor ve internetteki en popüler video paylaşım platformu konumunda. Çok sayıda içerik üreticisi bu platform üzerinden yükselirken, sitenin gelir tarafında reklamlar hayati bir konumda. Şimdi ise YouTube reklam engelleyiciler hakkında yeni bir aksiyon alacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, reklam engelleyicilere izin vermeyecek!

Youtube, Premium abonelik seçeneğiyle reklamsız bir deneyim ve telefon kilitliyken video izleme özelliği sunuyor. Birçok kullanıcının şikayet ettiği ve aralarında 30 saniyelik geçilmeyen reklamların bulunduğu bu durumda çoğu kullanıcı reklam engelleyicisi kullanıyor. Bugün ise YouTube’un reklam engelleyicilerine izin vermediği fark edildi.

YouTube kullanıcıları tarafından fark edilen mesajda reklam engelleyici açıkken video izlenmeyeceği hakkında bir uyarı bulunuyor. Uyarıda ise şu ifadeler yer alıyor:

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez. Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz, Reklamlar, YouTube’un dünya çapındaki milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlıyor. İsterseniz reklamsız YouTube Premium abonelik seçeneğini deneyebilirsiniz ve içerik üreticileri gelir kazanmaya devam eder.”

Daha sonrasında bir YouTube çalışanı, bunun dünya çapında bir deney olduğunu belirtirken, bu durumun YouTube Premium’a etkisini ölçmeye çalıştığını söyledi. Ayrıca çalışan, diğer tüm platformların hali hazırda bu yöntemi kullandığından bahsetti. Görünüşe göre YouTube, ödeme yapmayan kullanıcıların reklam izlemesini zorunlu hale getirecek.

YouTube, reklam engelleyicilerine izin vermeyerek yaptığı bu deneyde çokça tepki çekse de şirket yöntemden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Şirketin politikasına göre kullanıcılar ya reklam izleyecek ya da ödeme yapıp Premium abonelik seçeneğini satın alacak. Gelecekte bu durumun etkilerini daha net görebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası