YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor!

YouTube önce çıkarıp, sonra indiriyor!

Artık dünyanın en büyük sosyal video ağı olarak kabul ettiğimiz YouTube, son dönemde yaptığı değişikliklerin ardından bir kısmı sevindirirken, büyük kanalların birçoğunu üzdü. “YouTube izlenme neden düşük?” diye merak ediyorsanız, bunun en büyük nedenlerinden biri yapılan değişlik diyebiliriz.

Facebook tanışma uygulaması iptal mi edildi?

Facebook tanışma uygulaması için bir süredir çeşitli çalışmalar yapıyordu. Uzun süredir herhangi bir haber alınamayan tanışma uygulaması projesi ile ilgili yeni söylentiler ortaya çıktı!

YouTube izlenme neden düşük? İşte cevabı!

Youtube, özelikle sanatçıların video kliplerini yüklediği ve tıklanma oranlarına göre popülerliğinin konuşulduğu yer haline gelmiş durumda. Yine de son yıllarda 100 milyon, 200 milyon gibi abartılı tıklanma oranları kullanıcıların aklına şu soruyu getirdi:

“Türkiye’de 70 milyon insan varken bu şarkılar nasıl oluyorda yüz milyonlarca kişi tarafından izlenebiliyor?” İşte tam da bu noktada kesin çözüm gelmiş durumda.

Youtube artık izlenmeleri kullanıcı bazında saydığı için, gördüğümüz izlenme oranı 24 saat içerisinde kullanıcı bazlı olarak değişiyor.

Şöyle ki; bir kullanıcı aynı videoda evindeki 3 ayrı cihazdan 3 defa izlediğinde bu izlenme oranı 3 kişi olarak yansıyor. Sonrasında sistem 24 saat içerisinde aynı kullanıcının 3 defa seyrettiğini belirleyip bunu bir kullanıcı olarak güncelliyor. Bu nedenle, özelikli popüler sanatçıların izlenme oranı ciddi şekilde azalmaya başladı. Youtube güncelleme sayesinde çok fazla konuşulan sahte izlenmelerin de ciddi bir şekilde önüne geçmeyi planlıyor.

Google Partneri ve Uzman Youtube Ajansı Olan Moon Workshop firma yetkilisi Murat Barçın, YouTube bu güncellemeyi şeffaf olmak, gerçekten tekil bazda kaç kişiye ulaşıldığını doğru lanse etmek için güzel bir adım atıldığını söyledi. Sanatçılara özel çağrıda bulanan Barçın kliplerini duyurmak için alternatif yol aramalarının gerekmediğini, Youtube Reklamları ile çok uygun bütçelerle klip tanıtımlarını doğru hedef kitleye çok hızlı bir şekilde ulaştırıldığını ifade etti.

https://shiftdelete.net/youtube-once-cikarip-sonra-indiriyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası