YouTube yorum arama dönemini başlattı

YouTube yorum arama dönemini başlattı

YouTube, içerik üreticilerinin videolarına gelen yorumları yönetmeleri için yorumlar kısmında yeni düzenlemeye gidiyor. Bu hamle kapsamında abone sayısı ile arama yapabilme devrine geçiliyor. YouTube yorum arama adımlarını da kolaylaştırıyor. Böylelikle yapılan yorumları filtrelemek de mümkün oluyor.

YouTube doğrulanmış rozetlerini kaldırmaya başladı

YouTube doğrulanmış rozetler için kaldırma işlemine başladı. Rozeti kaldırılan ilk YouTuber, 947 bin aboneye sahip olan Sierra Schultzzie oldu.

Popüler video paylaşma platformu, içerik üretenlere yöneltilen soruları bulmalarını ve yapılan yorumları abone sayısına göre ayırmalarını kolaylaştırmak için yorum bölümünde güncellenmiş bir filtreleme sistemi başlattı. Bu sistem üzerinde bir süredir çalışan platform, yeni yayınladığı bir blog yazısında YouTube yorum filtreleme sisteminin detaylarını açıkladı.

YouTube yorum arama sistemi için çok çalışıyor

Daha iyi bir arama sistemini amaçlayan YouTube, kullanıcı deneyimini yorumlar kısmında geliştirmek için yorumlara yeni filtreleme seçenekleri sunuyor. Bu seçenekler ise, yanıt durumu, soru içeriyor mu, abone sayısı, abonelik durumu ve yorum yapan kişinin abone olup olmadığını değerlendiren birkaç başlığı içeriyor.

Görüldüğü gibi YouTube şu an için yerinde bir filtre sistemine sahip diyebiliriz. Ancak yine de çok güçlü değil. Daha önce YouTube’un denediği, anahtar kelime aramasıyla yorum bulma yöntemi bir hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Anahtar kelime arama fikrinde başarılı olamayan platform, artık daha tedbirli adımlar atıyor.

YouTube’un yorumlar kısmında arama yapmak hala zor ancak şirket filtreleme sistemine birkaç seçenek daha eklemeyi düşünüyor.

https://shiftdelete.net/youtube-yorum-arama-donemini-baslatti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası