SonTakip

YouTube, tarihin en ünlü memlerinden birini yayından kaldırdı!

Tarihin en eski memlerinden biri olan ‘I can’t believe you’ve done this’ (bunu yaptığına inanamıyorum) adlı video, aradan geçen 14 yılın …

YouTube, tarihin en ünlü memlerinden birini yayından kaldırdı!

Tarihin en eski memlerinden biri olan ‘I can’t believe you’ve done this’ (bunu yaptığına inanamıyorum) adlı video, aradan geçen 14 yılın sonunda yayından kaldırıldı. YouTube, videoyu şiddet içerdiği gerekçesiyle yayından kaldırdı.

Her ne kadar orijinal video artık YouTube üzerinde bulunamıyor olsa da aynı videonun farklı kanallardan yüklenen versiyonu kolaylıkla izlenebiliyordu. Kanal sahibinin yaptığı itiraz ve konuyu sosyal medyaya taşıması sonrasında, video tekrardan erişime açıldı.

YouTube, videoyu yeniden gösterime aldı

Paul Weedon’u ismen tanımıyor olsanız bile çeşitli video montajlarında sık sık kullanılan, kamera karşısında bir şeyler anlatırken bir anda yumruk yediği memi mutlaka izlemiş olmalısınız. 2007 yılında yüklenen ve kısa süre içerisinde popüler hale gelen video, yakın tarihin en eski memlerinden biri olarak biliniyor.

Aradan geçen 14 yılın ardından YouTube, şirketin yayın politikalarına aykırı içerik (şiddet) içerdiği gerekçesiyle videoyu bir anda yayından kaldırdı. Videonun kaldırılması sonrası Weedon, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. YouTube’a videonun yeniden yüklenen versionunun nasıl halen var olabildiğini soran Weedon, bu videoları da kendisinin şikayet etmesi yönünde bir yanıt aldı.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Weedon’a ulaşan YouTube, videoyu silmekte hata yaptıklarını ve bunun bir yanlışlık sonucu olduğunu belirtti ve I Can’t Believe You’ve Done This isimli videoyu yeniden yayına aldı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası