SonTakip

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube Müzik kullanıcısıysanız Akıllı İndirmeler özelliği hakkında bir fikriniz vardır. Bu seçenek, dışarıdayken mobil veriyi korumak için Wi …

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğini test ediyor!

YouTube Müzik kullanıcısıysanız Akıllı İndirmeler özelliği hakkında bir fikriniz vardır. Bu seçenek, dışarıdayken mobil veriyi korumak için Wi-Fi‘ye bağlandığında müzik indirmenizi sağlıyor. YouTube uygulamasındaki Akıllı İndirmeler, önerilen videolar için bir algoritmaya dayalı olarak her hafta birtakım videoları otomatik olarak indiriyor.

9to5Google’ın bildirdiği üzere, Avrupa’daki bazı YouTube kullanıcıları Android akıllı telefonlarında yeni Akıllı İndirmeler özelliğini denemek için bir uyarı aldı. Kaydolduğunuzda, bir Wi-Fi ağına her bağlanışınızda YouTube uygulaması her hafta 20 videodan oluşan bir liste indiriyor.

YouTube, Akıllı İndirmeler özelliğinde algoritma kullanıyor

İndirilen videolar, izleme geçmişinizi ve platformda izlediğiniz içerik türlerini analiz ederek bir algoritma yardımıyla sizin için seçiliyor. Bu içerikler, uygulamada manuel olarak indirdiğiniz diğer videolarla birlikte çevrimdışı oynatma listenize ekleniyor.


Fotoğraf: XDA Developers

Fotoğraf: XDA Developers

Bu özellik, sınırlı mobil veriye sahip olanlar ve işe giderken video izlemek isteyenler için iyi oldu. Özelliğin hakkındaki ekran görüntüsü, kullanıcıların herhangi bir indirme yapılmadan önce bilgilendirileceğini açıklıyor. Böylece yer açmak için ilgili işlemin gerçekleştirebileceğini de ekliyor. Bu seçenek şu anlık sadece Android’in en son sürümü Android 12 üzerinde destek aldı.

Akıllı İndirmeler şu anda yalnızca belli bir grup tarafından ve belirli bölgelerde kullanıma açıldı. Aynı zamanda YouTube Premium üyeleri tarafından yarar sağlanabiliyor. Kullanıcılar, 14 Şubat‘a kadar bu özelliği denemek için kaydolabiliyor. Seçilen kişilerden birisiyseniz, YouTube uygulamasını açtığınızda karşınıza bir afiş çıkıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası