SonTakip

Yeni VR gözlük yolda! Meta Connect tarihi açıklandı

Sosyal medya devi Meta; VR/AR ve metaverse planlarını anlatacağı Meta Connect 2022 için detayları paylaştı. 11 Ekim tarihinde sanal olarak …

Yeni VR gözlük yolda! Meta Connect tarihi açıklandı

Sosyal medya devi Meta; VR/AR ve metaverse planlarını anlatacağı Meta Connect 2022 için detayları paylaştı. 11 Ekim tarihinde sanal olarak gerçekleşecek etkinlikte, hem yazılım hem de donanım anlamında yenilikler duyurulacak. Ayrıca Meta’nın Project Cambria kod adlı yeni Quest VR gözlüğünü tanıtması bekleniyor.

Meta Connect 2022 nedir ve neler duyurulacak?

Meta Connect, metaverse’in inşasını, artırılmış ve sanal gerçekliğin geleceğini araştıran bir gün boyunca süren sanal bir etkinlik olacak. Başta Meta olmak üzere endüstri liderleri son teknolojileri duyuracak ve geliştiriciler bunların nasıl kullanılacağını anlatacak. Bu yıl Meta Connect 11 Ekim’de düzenlenecek.

View this post on Instagram

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan son gönderide ilgi çeken detaylar bulunuyor. Zuckerberg, etkinliği, uzun zamandır beklenen gözlüğü ima eden bir fotoğrafla duyurdu. Project Cambria kod adlı VR başlık, Meta Quest serisinin en yeni üyesi olacak.

Yeni VR gözlük resmi olarak açıklanmamış olsa da, bir süre önce Mark Zuckerberg tarafından yapılan paylaşım bu iddiayı destekler nitelikte. Meta CEO’su, Project Cambria olarak bilinen üst düzey Quest Pro üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

Yeni VR gözlüğün; gözleri ve yüz hatlarını takip etmek için gelişmiş sensörlere yer vereceği belirtildi. Ayrıca mimikleri gerçek zamanlı olarak takip etmek ve dijital avatara yansıtmak için çeşitli güncellemelere sahip olacak.

Sosyal medya devi Meta, metaverse’e olan ilgisini açıkça gösteriyor. VR platformu Horizon Worlds’e ve dijital avatarlara üst üste güncellemeler yapan şirket, metaverse için 10 milyar dolar ayırdı. Ayrıca ilk defa Meta Store adında fiziksel bir mağaza açarak metaverse deneyimini genişletti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası