SonTakip

Dünyada ilk: LG, bükülebilen 42 inç OLED ekranını tanıttı

IFA 2022 etkinliği, yeni teknolojilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. LG, özellikleri ile dikkat çeken OLED Flex LX3 modelini tanıttı …

Dünyada ilk: LG, bükülebilen 42 inç OLED ekranını tanıttı

IFA 2022 etkinliği, yeni teknolojilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. LG, özellikleri ile dikkat çeken OLED Flex LX3 modelini tanıttı. Hem düz hem de kavisli olarak kullanılabilen ekran, beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Ekran teknolojileri konusunda öncü şirketler arasında yer alan LG, IFA 2022’ye damgasını vurdu. Kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisiyle karşımıza çıkan şirket, yüksek görüntü kalitesiyle dikkat çekiyor.

42 inç LG OLED Flex LX3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Ekran özelleştirme konusunda yeni bir çağın başladığını belirten şirket, geliştirdikleri modelin 900R kavisli ekrana dönüştürülebildiğinin altını çizdi. Kullanıcılar, 20 farklı kavis seviyesinden birini seçerek ekranı ayarlayabilecek.

Katlanabilir 42 inç ekran, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabiliyor. Kullanıcılar, LX3’ün eğriliğini iki ön ayardan birine veya 20 ayarın üzerinde yüzde 5’lik artışlarla manuel olarak değiştirebilir. LG OLED Flex’in ekranı, kullanıcıya doğru veya kullanıcıdan 10 derece uzağa eğilebiliyor.

Ekranın sınırsız kontrast, doğru renklere (yüzde 100 renk doğruluğu doğrulandı) ve 0.1 milisaniye tepki süresine sahip olduğu belirtiliyor. 9. nesil α (Alpha) işlemci ile tanıtılan cihaz, benzersiz görüntü algoritmalarıyla destekleniyor.

Cihazda bulunan süper yansıma önleyici (SAR) kaplama, kullanıcıların ekrana odaklanabilmesi için görsel dikkat dağınıklığını azaltıyor. Bununla birlikte şirket, cihazın yansıma ve titreşim konusunda sertifikalı olduğunu belirtiyor.

Oyuncular için de özellik ekleyen LG, ekranın 42, 32 veya 27 inç olarak yazılım ile boyutlandırılabildiğini duyurdu. Yeniden boyutlandırma olarak adlandırılan özellik, cihazın Oyun Panosu menüsünden düzenlenebiliyor.

LG’nin LG OLED Flex için geliştirdiği Oyun Doktoru özelliği, belirli oyun türleri için özelleştirilebilir ses ayarlarına sahiptir. Oyun sesi ayarları panelinde bir ekolayzır, AI Game Sound ve Dolby Atmos ayarları ve gelişmiş ses seçenekleri bulunuyor.

Tanıtılan modelde 2 adet Dolby Atmos sertifikalı 40W hoparlör bulunuyor. 4K çözünürlükte 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olan monitör, HDMI 2.1 teknolojisine sahip.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası