Yeni Google Asistan, Marshmallow’da!

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Pixel ve Pixel XL modellerinde gördüğümüz yenilenmiş Google Asistan resmi olarak olmasa da Marshmallow cihazlara yüklenebilecek.

Yeni Google Asistan, Marshmallow’da!

Google’ın 2 hafta önce tanıttığı yeni amiral gemileri Pixel ve Pixel XL, donanımıyla ve yenilenen Google Asistan ile beğeni toplamıştı. Şimdi ise yenilenmiş Google Asistan yazılımının Marshmallow güncellemesini alan cihazlara yüklemenin önü açılıyor.

Eğer resmi olarak yenilenmiş bir Google Asistan kullanmak istiyorsanız bir Pixel telefona sahip olmanız gerekiyor. Gayri resmi olarak halihazırda Android Nougat sürümünde olan cihazlarda da yeni Google Asistan’ı kullanmak çeşitli yollar ile mümkün. Fakat şimdi; Android N-ify Xposed modülü sayesinde Marshmallow sürümlü cihazlara da yeni Google Asistan‘ı yükleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme ile artık mümkün

Android N-ify modülünün bir önceki sürümünde birçok kullanışlı Android Nougat özellikleri Marsmallow cihazlara uygulanabilir hale gelmişti. Şimdi, yeni güncelleme sayesinde bir diğer kullanışlı özellik olan yeni Google Asistan da buna dahil oldu. Ancak bunları Marsmallow yüklü telefonunuza uygulamak için birkaç aşamayı gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bunlarda ilki; bütün Xposed modüllerini kullanmanız için gerekli olan Root yetkisi. Bu en önemli aşamayı gerçekleştirdikten sonra Xposed modüllerini indirip kurmak ve aktifleştirmek diğer aşamalar.

Yenilenmiş Google Asistan‘ı modüle ekleyen Max Rumpf‘un söylediğine göre modül Google uygulamasının 6.6.14.21 sürümünde; 64 ve 32 bit varyasyonlarında sorunsuz çalışacak.

Eğer yapılması gerekenler Karmaşık geliyorsa Google Asistan‘ın telefonunuza resmi olarak gelmesini veya daha basit uygulanabilecek bir modülün çıkmasını bekleyebilirsiniz.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/yeni-google-asistan-android-marshmallow-nasil-kullanilir-76036

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası