SonTakip

Google Play Store’dan ücretsiz oyun için yeni sekme

Google Play Store, pandemi ile birlikte indirimli, ücretsiz oyun ve uygulamalar için her hafta yeni listeler yayınlamaya başladı. Ücretsiz oyun …

Google Play Store’dan ücretsiz oyun için yeni sekme

Google Play Store, pandemi ile birlikte indirimli, ücretsiz oyun ve uygulamalar için her hafta yeni listeler yayınlamaya başladı. Ücretsiz oyun ve uygulama tekliflerini kullanıcıların kendilerinin bulması ise oldukça zor. İşte Google uygulama marketinin menüsünü bu anlamda yeniden dizayn ediyor. Peki ama bu yeni Play Store teklifler sekmesi neler sunuyor?

Google Play Store, ücretsiz oyun ve uygulama için teklifler sekmesi hazırlıyor

Ortaya çıkan sızıntılara bakılırsa Google Play Store oldukça karmaşık bir tasarıma geçecek. Material You ile daha da sadeleşen uygulama marketi alt menüyü daha da kalabalık hale getirecek. Buna göre Google indirimli ve ücretsiz oyunlar ve uygulamalar için teklifler sekmesi ekleyecek.

Tam ortaya gelecek bu sekme ile Play Store kullanıcıları öne çıkan indirimlere daha kolay ulaşacak. Ancak şu anda bile Play Store alt menüsünde dört sekme yer alıyor. Bu yeni tasarıma göre beşinci sekmenin gelmesi ile alt menü çok daha karmaşık olacak.


Google Play Store, indirimli oyun teklifleri için yeni sekme denemesi yapıyor

Google Play Store teklifler sekmesi, diğer sekmelerin tasarımından biraz farklı olacak gibi. Buna göre sekmede öne çıkan ücretsiz ve indirimli oyunlar ya da uygulamalar büyük bir kapak resmi ile vurgulanıyor. Bu yeni adımla birlikte Google’ın ücretli mobil oyunlar için çok daha aktif kampanyalar düzenleme ihtimali de var. Son dönemde indirimli ve ücretsiz oyunlar ve uygulamalar için talep oldukça arttı. Google Play Store teklifler sekmesi de bu talebi daha iyi karşılamak için ortaya çıkıyor gibi.

Google Play Store, son olarak internet sitesi ile web uygulaması arasındaki farkları da ortadan kaldırmaya başladı. Mobil uygulamaya benzer bir tasarıma geçen Play Store internet mağazası, oldukça kullanışlı bir tasarıma sahip olacak. Şu an için ise yeni arayüzün denemeleri devam ediyor. Bu arayüzle birlikte Play Store indirim teklifleri bölümünün siteye de eklenip eklenmeyeceği ise merak konusu.

Google Play Store’un indirim kampanyalarını sekmede toplaması ilk olsa da daha önce de uygulamada bu oyunları bulmak mümkündü. Her ne kadar meşakkatli olsa da ücretli uygulamalar altında indirimli uygulamaları görebiliyorduk.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası