Xbox özel oyunları artık PlayStation’a geliyor!

Xbox’a özel oyunların sonu mu geliyor? Ortaya çıkan ilk sızıntılara göre, Starfield PlayStation platformu için de gelebilir. İşte detaylar.

Xbox özel oyunları artık PlayStation’a geliyor!

Microsoft’un Xbox platformunun özel oyunu Starfield hakkında ortaya çıkan son dedikodular, teknoloji dünyasını karıştırdı. İddialara göre şirket, büyük yatırımlar sonucunda 2023’ün Eylül ayında piyasaya sürdüğü Starfield isimli aksiyon-macera oyununu sektördeki en büyük rakibi Sony’nin oyun konsolu PlayStation 5 için de çıkaracak.

Starfield, PlayStation 5’e gelecek ilk oyun değil…

Starfield, başka platformlara geleceği iddia edilen ilk Xbox oyunu değil. Daha önce de yine Microsoft’a bağlı yapımcılar tarafından geliştirilen Sea of Thieves ve Hi-Fi Rush isimli oyunların, PC ile beraber PlayStation ve Nintendo Switch platformları için kullanıma sunulacağı gündeme geldi.

Microsoft’un, piyasaya sürdüğü oyunları zaman içinde tüm platformlar için çıkarmak istediği daha önce de konuşulmuştu. Hatta Xbox’ın üst düzey yöneticilerinden Tim Stuart, geçtiğimiz aralık ayındaki bir toplantıda bunun sinyallerini verdi.

Fakat hangi Xbox oyunlarının, hangi tarihlerde PlayStation’a geleceği tam olarak netleşmedi. Şimdiye kadar büyük bütçeli özel yapımlarıyla oyuncuları kendine çekmeye çalışan Microsoft’un bu hamlesinin, sektörde nasıl karşılanacağı merak konusu oldu.

Bazı kişiler bu durumu Xbox’ın PlayStation’a karşı mağlubiyeti kabullenişi olarak yorumlarken, bazıları da oldukça radikal ve akıllıca bir pazarlama stratejisi olarak nitelendirdi. Çünkü bu sayede Xbox sahibi olmayan birçok oyuncu, Xbox oyunlarıyla tanışabilecek.

Starfield, Microsoft’un büyük umutlarına karşı birçok oyuncunun olumsuz eleştirilerine hedef olmuştu. 

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası