Game Pass kullanıcı sayısı açıklandı

Microsoft, Game Pass üyelik rakamlarını paylaştı. 2022’den itibaren Game Pass kullanıcı sayısında 9 milyonluk bir artış yaşandı.

Game Pass kullanıcı sayısı açıklandı

Xbox patronu Phil Spencer, verdiği bir röportajda Xbox Game Pass ’e tam ücret ödeyen abonelerin toplam sayısını açıkladı. Kendisi 2022’de platformun 25 milyon abonesi olduğunu, ve 2023 sonu itibariyle bu sayıda devasa bir artış olduğunu belirtti.

Game Pass’in 34 milyon tam ücret ödeyen abonesi var

2023 yılının sonunda bu abone sayısı 9 milyon artarak 34 milyona ulaştı. Spencer, bu bahsedilen abone sayısının promosyon, ücretsiz abonelik kampanyası veya indirimden yararlanmadığının üstünde durdu.

Ayrıca Spencer, Game Pass’ın geçen yıl Game Pass Core olarak yeniden adlandırılmasının ardından Xbox Live Gold üyelerinin ne kadarının şimdi Game Pass aboneleri olarak sayıldığını da belirtti. Bunların sayısı oldukça az ve yeni üyelerin çoğu PC ve bulut üzerinden geliyor.

Xbox’un Series X ve S’teki satışları malum, Game Pass abonelerinin oradan gelmesi zor. Spencer’ın da dediği gibi Game Pass kullanıcılarının (yeni üyeler haricinde de) büyük bir çoğunluğu da PC’de.

Microsoft, Xbox tarafında biraz sıkıntıda zira şirket, dört birinci parti Xbox oyununun PS5 ve Switch’e gideceğini doğruladı. Bunun ardından Xbox camiası pek memnun olmadı haliyle. Şirket de onları tatmin etmek için bir dizi olumlu duyuruyu artarda yapmaya başladı.

Şirket ayrıca, Microsoft’un geçen yıl 69 milyar dolar karşılığında satın almasının ardından yayınlanan ilk Activision Blizzard oyunu Diablo 4’ün Game Pass’e geleceğini duyurdu.

Xbox eş başkanı Sarah Bond, Microsoft’un şu anda donanım neslinde göreceğiniz en büyük teknik sıçramayı sunmayı amaçlayan bir yeni nesil bir Xbox üzerinde çalıştığını da doğruladı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası