SonTakip

Windows’un PrintNightmare güncellemesi sorun yarattı

Microsoft tarafından PrintNightmare açığı ile ilgili gelen Windows güncellemesi sorun yarattı. Güncelleme, bazı yazıcıların çalışmayı …

Windows’un PrintNightmare güncellemesi sorun yarattı

Microsoft tarafından PrintNightmare açığı ile ilgili gelen Windows güncellemesi sorun yarattı. Güncelleme, bazı yazıcıların çalışmayı durdurmasına neden oldu.

Microsoft tarafından yayınlanan güvenlik güncellemesi, özellikle Zebra markalı yazıcılar için problem yaratmaya devam ediyor. Kullanıcılar, Windows Yazdırma Biriktiricisi için gelen güvenlik düzeltme ekini yüklediklerinde, yazıcılarıyla olan bağlantılarının durduğunu söyledi.

Microsoft PrintNightmare için yeni yama yayınlayacak

Windows 10 güvenlik güncellemesiyle meydana gelen sorunun, KB5004945 yamasını yükledikten sonra birçok bilgisayarın aniden yazıcılara bağlanmayı imkansız kıldığı belirtildi. En çok şikayet ise Zebra etiketli yazıcılardan geldi.

Microsoft cephesinden sorunun yamayı geri alarak ya da yazıcıyı yönetici olarak yeniden yükleyerek çözülebileceği, aynı zamanda olağan bir sorun olduğu kabul edildi. Zebra ise olayı kabul ederek, Microsoft’nu önümüzdeki birkaç gün içinde olayı çözmesi gereken güncellenmiş bir yama yayınlamayı planlandığını söyledi.

Microsoft cephesinden konu ile ilgili yapılan resmi açıklama şu şekilde:

“6 Temmuz Windows ‘KB50004945’ güncellemesinin neden olduğu, birden fazla yazıcının markasını etkileyen bir sorunun farkındayız. Microsoft olarak bu sorunu araştırdık ve önümüzdeki 1-2 iş günü içinde yeni bir güncelleme yayınlamayı planlıyoruz. Problemi çözmenin hızlı yolu, güncellemeyi kaldırmak ya da etkilenen yazıcı sürücüsünü yönetici kimlik bilgilerini kullanarak yeniden yüklemektir.”

PrintNightmare sorunu ile ilgili yayınlanacak yeni yamanın tamamen etkili olacağı tahmin ediliyor. Ancak, yine de temkinli olmakta fayda var.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası