EMUI 12 kararlı sürümü o modeller için yayınlandı

2019 yılına kadar akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketlerinden biri olarak gösterilen Huawei, ABD’nin kara liste kararının ardından …

EMUI 12 kararlı sürümü o modeller için yayınlandı

2019 yılına kadar akıllı telefon sektörünün en başarılı şirketlerinden biri olarak gösterilen Huawei, ABD’nin kara liste kararının ardından eski günlerinden büyük ölçüde uzaklaştı. Bu süreçte birçok yaptırımla karşı karşıya kalan şirketin belki de en çok zorlandığı noktalardan biri de Google desteğini kaybetmesi oldu.

Bunun üzerine ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirmek için HarmonyOS işletim sistemini kullanıcıların beğenisine sunan Huawei, cihazlarını tüm hızıyla kendi sistemine güncellemeye devam etse de, özellikle küresel pazarlarda Android tabanlı EMUI arayüzünü henüz bırakamadı. Hatta geçtiğimiz yılın ağustos ayında tanıtılan EMUI 12’nin kararlı sürümü bazı modeller için yayınlandı.

Huawei, EMUI 12 kararlı sürümünü dağıtmaya devam ediyor

Huawei, EMUI 12 sürümü kararlı ve beta olmak üzere iki farklı şekilde dağıtmaya devam ediyor. Son olarak Huawei P40, P40 Pro, Mate 40 Pro ve Mate 30 Pro modelleri, EMUI 12 kararlı sürümünü almaya başladı.

Yeni sürüm, 12.0.0.218 sürüm numarasıyla geliyor ve 1.04 GB boyutunda. Öte yandan güncellemenin OTA üzerinden dağıtıldığını ve dünyanın dört bir yanındaki cihazlara ulaşmasında bazı gecikmeler yaşanabileceğini belirtelim.

EMUI 12; minimalist ve gerçekçi bir arayüz konseptini benimsiyor. Bu noktada temiz bir görünüm için beyaz, siyah ve mavi olmak üzere üç ana rengi kullanıyor. Aynı zamanda kullanıcıların okuma alışkanlıklarına göre ayarlayabilmesi için yazı tipinde çeşitli değişikliklerin yapılmasına imkan tanınıyor.

Bunun yanı sıra yeni sürümle basit bir kaydırma hareketi ile açılabilen kapsamlı kontrol paneli, daha iyi performans ve gizlilik seçenekleri, göze hoş gelen akıcı animasyonlar gibi birçok yenilik de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Son olarak önümüzdeki dönemlerde EMUI 12 kararlı sürümü alacak telefonlar listesinin daha da genişleyeceğini de söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası