Windows 12 ne zaman çıkacak? İşte yeni iddialar

Windows 12 ne zaman yayınlanacak? Yeni iddialar Microsoft’un bazı planlarını ertelediğini gösterdi. İşte detaylar.

Windows 12 ne zaman çıkacak? İşte yeni iddialar

Microsoft’un son dönemde Windows 12 için çalışmalarına hız kattığı söyleniyor. Şirketten resmi bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, abonelik tabanlı bir sisteme geçiş yapılacağı iddia edildi. Son sızıntılar ise Windows 12’nin bu yıl çıkmayacağını ortaya koydu.

Windows 12, 2024’te yayınlanmayacak, peki neden?

Microsoft’un bu yıl Windows için “Hudson Valley” kod adlı bir güncellemeyi tanıtması bekleniyor. Yapay zeka deneyimini odaklanacak bu güncellemenin adlandırması ise hala belirsiz. Birçok kişi Windows 11 yükseltmesi olarak geleceğini, bazıları ise Windows 12 olacağını iddia ediyor.

Daha önce Microsoft planlarını doğru şekilde bildiren gazeteci Zac Bowden, Hudson Valley’in yeni bir işletim sistemi olmayacağını söyledi. Yani Windows 12 yerine, büyük bir Windows 11 güncellemesi olarak adlandırılacağını ifade etti.

Bunun başlıca sebebi ise Microsoft’un yeni işletim sistemi yerine Windows 11’i büyütmek istemesinden kaynaklanıyor. Şirket, Windows 11’i yaygınlaştırmak isterken aynı zamanda güncellemelerin de devam etmesini tercih ediyor.

Ayrıca Windows 12’nin piyasaya sürülmesi, Windows 10/11/12 arasında bir rekabet de oluşturabilir. Şu anda yaklaşık 1 milyar cihazda Windows 10 yüklüyken; Windows 11 ise 400 milyonluk bir tabana sahip. Microsoft üçüncü bir ana sürümden kaçınmak istiyor.

Öte yandan Windows 11 gereksinimlerini desteklemeyen Windows 10 bilgisayarların yeni sistemlere geçemediği belirtildi. Bu da Windows 12’nin birçok kişi tarafından göz ardı edilebileceği anlamına geliyor. Yeni Windows’un birkaç yıl içerisinde tanıtılması muhtemel değil.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası