TRT uluslararası dijital platformu tabii’yi tanıttı!

TRT, içeriklerine yönelik uluslararası talebi karşılamak amacıyla kurduğu dijital platformu tabii’yi tanıttı.

TRT uluslararası dijital platformu tabii’yi tanıttı!

Televizyon yayıncılığında 55 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan TRT, Türk dizi ve filmlerine yönelik küresel çaptaki ilgiyi ve talebi karşılamak üzere kurduğu, uzun zamandır beklenen uluslararası dijital platformunu tanıttı. İlk etapta 15.000 saati aşan içerikle yola koyulacak ve farklı türlerdeki orijinal dizileriyle ön plana çıkacak olan tabii’nin arşivinde çok sevilen TRT yapımları da yer alacak.

150’den fazla diziyle Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya, Afrika ve Amerika’da 800 milyonun üzerindeki izleyiciye keyifli dakikalar sunan Türk yapımları, 146 ülkede geniş bir izleyici kitlesine ulaşarak büyük bir başarıya imza atıyor.

Bu anlamda yeni bir oyun kurucu olan tabii, 2023 itibarıyla dizi ihracatında önemli hedefleri olan Türkiye’nin dijital yayıncılık sektöründeki bayrak taşıyıcısı olmaya hazırlanıyor.

TRT tabii neler sunuyor?

Uluslararası dijital platform ilk etapta 30 orijinal yapıma ev sahipliği yapacak.

tabii’de hoşgörü ve barışın timsali Mevlana’nın hayatının anlatıldığı Mevlana Celaleddin-i Rumi; Türk Hava Kuvvetleri ve savaş pilotlarının aksiyon dolu hikâyelerini paylaşan Hür; yepyeni maceralarıyla, TRT’nin sevilen içeriği Tozkoparan, yüksek mizah dozu ve eğlenceli oyuncu kadrosuyla Organizasyon Bizim İşimiz, psikolojik gerilim türünde ünlü isimleri buluşturan Son Gün ve süper kahraman evreninin ilk projesi Altay gibi dijital platforma özel hazırlanmış diziler yer alacak. 

Bugüne kadar TRT tarafından küresel izleyiciye sunulan ve dünya çapında geniş kitlelerce beğenilen hikâyelerimiz üzerine inşa edilen tabii, farklı kültürlerin ortak değer ve çeşitliliğine hitap edecek ve ailece izlenebilecek zengin içerikleriyle benzersiz bir yayın deneyimi sunacak.

Sevilen ve artık klasik haline gelen Türk yapımlarının yanı sıra birbirinden özel orijinal içeriklere de ev sahipliği yapacak. Bu noktada tabii, ana akımda var olandan çok daha geniş bir kültürel çeşitliliği barındıran izleyici kitlesinin hikâyelerine ışık tutarak daha kapsayıcı içerikler sunmayı hedefliyor.

Dünyanın dört bir yanından, birbirinden farklı; aşkla, cesaretle, empati ve zaferle örülü ilham veren hikâyelerden yola çıkacak olan tabii, sunacağı içeriklerle izleyicimizin ortak insani değerlerine hitap edecek.

tabii uluslararası yolculuğuna Türkiye’den başlıyor

tabii, ilk gösterimlerini yerelden evrensele giden bu büyük yolculuğunun en önemli dayanağı olan Türk izleyicisi için yapacak. tabii’nin “bizi anlatan”, toplumun her kesiminin kendisinden bir parça bulacağı ve izleyicileri yine merakla etrafına toplayacak hikâyeleri Türkiye’de ücretsiz olarak izlenebilecek.

Uluslararası alanda, tabii ilk etapta YouTube ve Roku gibi 3. parti platformlar üzerinden ekonomik bir abonelik ücreti ile erişilebilir olacak. Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Urduca ile yola çıkacak olan tabii ilerleyen dönemde farklı dil seçeneklerini de kapsayacak.

Dijital platform yayına başladığında www.tabii.com adresi üzerinden kayıt yaptıran kişiler bununla ilgili olarak bilgilendirilecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası