SonTakip

Windows 11’de ses menüsü değişiyor! İşte yeni hali

İlk olarak geçen yılın haziran ayında tanıştığımız Windows 11, yakın zamanda da tam olarak yayınlanmıştı. Güncelliği takip etmek isteyenlerin …

Windows 11’de ses menüsü değişiyor! İşte yeni hali

İlk olarak geçen yılın haziran ayında tanıştığımız Windows 11, yakın zamanda da tam olarak yayınlanmıştı. Güncelliği takip etmek isteyenlerin yavaş yavaş akın ettiği yeni sürümde doğal olarak bazı eksikler de mevcut. Bu eksikliklerden en göze çarpanlarından biri, Windows’un hala çabuk erişilebilir bir ses paneline sahip olmamasıydı. Yeni Windows 11 güncellemesi ile bu sorun çözülüyor.

Windows 11’e yeni bir ses menüsü eklendi

Bugüne kadar Windows sürümlerinde ses menüsü, bir pop-up halini almamıştı. Windows 11 ile İşlem Merkezi özelliğinin yerini, sesi ve parlaklığı değiştirmeyi sağlayan bir menü almıştı. Pop-up şeklindeki bu menü her ne kadar hızlı erişilir olsa da sadece sese özel bir pop-up hiçbir zaman gelmedi. Nihayet bu açık kapanıyor, artık sadece sesi değiştirebilmemizi sağlayan bir pop-up da Windows 11’de yer alacak.

Bu özellik henüz tüm Windows 11 kullanıcılarına ulaşmış değil. Şu an yalnızca Insider programının 22533 build numaralı sürümünü kullananlar tarafından görülebiliyor. 22533 sürümünün getirdiği tek özellik bu değil, beraberinde pek çok hata düzeltmesinin ve optimizasyon çalışmasın yapıldığı söyleniyor.

Bu küçük değişiklik, gelecek haftalarda herkese açık olarak yayınlandığında muhtemelen bir refleksimizi değiştirecek. Windows 11 ile gelen özelliklerden en dikkat çekicisi bu olmasa da artık sesi ayarlamanın daha kolay olduğunu görmek güzel. Zira Windows 11’de yaşadığımız kullanıcı deneyimi sorunlarından bir tanesi, ses menüsünün işlem merkezine dahil edilmiş olmasıydı.

Windows 11’e geçmeli misiniz?

Windows 11’in stabil sürümü çıkalı aylar olsa da hala kritik güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şu anda işletim sisteminin stabil olduğunu doğrulayabiliriz. Eğer sisteminiz güncel ve Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılıyorsa geçmenizde hiçbir sakınca yok. Yakın zamanda AMD işlemcilerde görülen sorun çözüldüğünden beri okurlarımıza Windows 11’i önerebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası